Strona głównaWiadomościŚwiatAtak czekanem i strzelanina przed meczem Polska- Holandia w Hamburgu

Atak czekanem i strzelanina przed meczem Polska- Holandia w Hamburgu [VIDEO]

-

- Reklama -

Niemiecka policja oddała w niedzielę strzały do osoby, która groziła policjantom czekanem i bombą zapalającą w pobliżu zgromadzenia kibiców piłkarskich w centrum Hamburga – poinformowała policja na platformie X.

„Obecnie na St.Pauli trwa poważna operacja policyjna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ??mężczyzna groził funkcjonariuszom policji kilofem i narzędziem zapalającym. Służby użyły wówczas broni palnej. Napastnik został ranny i obecnie znajduje się pod opieką medyczną” – napisała niemiecka policja.

Niemiecka policja najwyraźniej nie rozróżnia kilofu od alpinistycznego czekana, który miał w ręku napastnik.

Ok. 40 tys. kibiców zgromadziło się w Hamburgu podczas marszu holenderskich kibiców przed mającym się odbyć po południu meczem piłkarskich mistrzostw Europy między Polską a Holandią. O godz. 12.30 policjanci musieli podjąć działania przeciwko awanturującemu się mężczyźnie, który „wyszedł z lokalu z kilofem i koktajlem Mołotowa” i groził funkcjonariuszom – powiedział rzecznik, cytowany przez „Bild”.

Policja przekazała, że najpierw użyli oni gazu pieprzowego, a następnie broni palnej: funkcjonariusz najpierw oddał strzał ostrzegawczy, aby powstrzymać napastnika, a następnie kilka strzałów, aż uzbrojony mężczyzna upadł na ziemię – relacjonuje „gazeta.

Rzecznik policji przekazał, że napastnik został ranny w nogę i obecnie przebywa w szpitalu; nie wspomniał, by incydent doprowadził do ofiar. Podkreślił też, że obecnie „nic nie wskazuje na to, by (to zdarzenie) było związane z piłką nożną”.

Do incydentu doszło w miejscu oddalonym o ponad kilometr od oficjalnej strefy kibica, pisze „Bild”.

Dalsze okoliczności są nadal niejasne. Śledczy zakładają, że sprawca działał w pojedynkę.

Źródło:PAP

Najnowsze