Strona głównaOpinieKaczyński zabrał głos po spektakularnej porażce PiS-u: Dojdziemy do punktu, z którego...

Kaczyński zabrał głos po spektakularnej porażce PiS-u: Dojdziemy do punktu, z którego możemy się odbić

-

- Reklama -

Mamy jasne zadanie, będziemy się jednoczyć i nie ma żadnej wątpliwości, że droga do zwycięstwa w tych najważniejszych wyborach – najpierw prezydenckich, a później parlamentarnych – jest otwarta – powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów do PE.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego KO zdobyła 38,2 proc. głosów, PiS – 33,9 proc., Konfederacja – 11,9 proc., Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) – 8,2 proc., a Lewica – 6,6 proc. – wynika z badania exit poll Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP.

Ten wynik to dla nas wielkie zadanie – powiedział prezes PiS po ogłoszeniu sondazowych wyników eurowyborów. Dodał, że to „bardzo jasne zadanie”.

Będziemy mieli za chwilę bardzo jasny projekt tego, co czynić. Będziemy się szanowni państwo jednoczyć. I nie ma żadnej wątpliwości, że droga do zwycięstwa, do zwycięstwa w tych najważniejszych wyborach – najpierw prezydenckich, a później parlamentarnych – jest otwarta – oświadczył Kaczyński.

Prezes PiS nawiązał do tego, że podczas ogłaszania wyników „pierwszych wyborów europejskich” – z 2004 r. – „wydawało się, że jest źle”. – Wtedy też mówiłem, że to jest wyzwanie, i zwyciężyliśmy, w 2005 r. zwyciężyliśmy – zaznaczył. Podkreślał, że PiS tą drogą „musi iść dalej”.

Kaczyński przekonywał, że „dobrą wiadomością” jest to, że jego formacja idzie „mimo piekielnego” ataku na nią „ciągle w tym jednym kierunku”. – Dojdziemy w pewnym momencie do tego punktu, z którego możemy się odbić. Odbić do tego wielkiego skoku, który jest nam potrzebny – mówił.

I skoczymy ku zwycięstwu, bądźcie tego pewni – oświadczył Kaczyński przemawiając do członków i sympatyków PiS. Stwierdził, że potrzebny jest „biało-czerwony front”. – I ten biało-czerwony front z całą pewnością ostatecznie powstanie i on właśnie, obok innych naszych działań, przyniesie nam zwycięstwo – powiedział Kaczyński.

Podziękował wszystkim, którzy angażowali się w kampanię PiS. – I tym, którzy weszli (do PE), i tym, którzy może wejdą, i tym, którzy nie weszli, bo naprawdę bardzo, bardzo wiele osób walczyło – powiedział szef PiS. Podziękował tez wszystkim, którzy poszli na wybory. Zwracając się do wszystkich zwolenników PiS i do „wszystkich zwolenników zmiany sytuacji w Polsce”, by pamiętali, że trzeba chodzić na wybory i głosować.

Źródło:PAP

Najnowsze