Strona głównaWiadomościŚwiatCiała zamordowanych przez Izrael wolontariuszy przewiezione do Egiptu

Ciała zamordowanych przez Izrael wolontariuszy przewiezione do Egiptu

-

- Reklama -

Ciała sześciorga wolontariuszy z organizacji pomocowej World Central Kitchen (WCK), którzy zginęli w izraelskim ataku w Strefie Gazy, w środę zostały przetransportowane z tej palestyńskiej półenklawy do Egiptu – poinformowała egipska telewizja Al Qahera, na którą powołuje się agencja AP.

Siedmioro pracowników WCK zginęło w nocy z poniedziałku na wtorek w nalocie sił izraelskich w Strefie Gazy. Do wydarzenia doszło podczas dostarczania przez pracowników pomocy żywnościowej, która przybyła kilka godzin wcześniej statkiem z Cypru.

- Reklama -

Wśród ofiar śmiertelnych znaleźli się trzej obywatele Wielkiej Brytanii, Polak, Australijka oraz jedna osoba z obywatelstwem amerykańsko-kanadyjskim. Zginął także palestyński kierowca. Jak podaje agencja Associated Press, ciało Palestyńczyka zostało przekazane rodzinie, aby mogła dokonać pochówku w Strefie Gazy.

Wszystkie zabite osoby pracowały WCK, międzynarodowej organizacji charytatywnej założonej w 2010 r. przez znanego szefa kuchni Jose Andresa.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

WCK dostarcza pomoc żywnościową oraz przygotowuje posiłki dla osób potrzebujących. Organizacja informowała w marcu, że wydała w Strefie Gazy ponad 42 mln posiłków w ciągu 175 dni. Po ataku sprzed kilku dni, w którym zginęli jej pracownicy, WCK oznajmiła, że zawiesiła działalność w regionie.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze