Strona głównaOpinieŚmierć Polaka w Izraelu. Korwin-Mikke OSTRO odpowiada Sikorskiemu

Śmierć Polaka w Izraelu. Korwin-Mikke OSTRO odpowiada Sikorskiemu [VIDEO]

-

- Reklama -

„Ludobójstwo i zbrodnia wojenna” – tak Janusz Korwin-Mikke pisze o wydarzeniach ze Strefy Gazy. Założyciel Najwyższego Czasu! ostro odpowiedział ministrowi spraw zagranicznych Radosławowi Sikorskiemu.

Przypomnijmy, że w wyniku izraelskiego nalotu w Strefie Gazy zginęło siedmioro pracowników World Central Kitchen oraz palestyński kierowca. Organizacja zawiesiła działalność w tym regionie.

- Reklama -

Izraelski pocisk trafił w samochód tuż po tym, jak przekroczył on granicę północnej Strefy Gazy. Pracownicy organizacji WCK dostarczali pomoc, która przybyła kilka godzin wcześniej statkiem z Cypru.

Komentując te informacje Siły Obronne Izraela oświadczyły, że prowadzą dokładny przegląd na najwyższych szczeblach, aby wyjaśnić okoliczności tego wydarzenia, które określiły jako „tragiczny incydent”.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Czytaj więcej: To nie był wypadek, to było polowanie. Nowe informacje na temat śmierci Polaka w Izraelu

Korwin-Mikke ostro odpowiada Sikorskiemu

Szef polskiego resortu dyplomacji Radosław Sikorski zareagował na sytuację wpisem w mediach społecznościowych, do którego dołączył nagranie.

– Nasz dzielny rodak pan Damian Soból z Przemyśla niósł pomoc potrzebującym w Gazie, gdzie ma miejsce katastrofa humanitarna. Został zabity w ataku, za który odpowiedzialność przyjęła armia izraelska. Wydaliśmy już komunikat, rozmawiałem z ambasadorem Izraela, jest śledztwo przemyskiej prokuratury, ale to nie kończy sprawy, za chwilę będę rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych Izraela –
mówi w opublikowanym na X nagraniu Sikorski.

Na słowa ministra bardzo ostro zareagował Janusz Korwin-Mikke. Polityk stwierdził, że Sikorski używa złych pojęć.

„Nie «katastrofa humanitarna» tylko ludobójstwo i zbrodnia wojenna Szanowny Panie ministrze…” – napisał założyciel Najwyższego Czasu!.

Źródło:X
spot_img

Najnowsze