Strona głównaWiadomościPolskaFilosemickie wzmożenie Lisa. Bulwersujące słowa po tragicznej śmierci Polaka w izraelskim nalocie

Filosemickie wzmożenie Lisa. Bulwersujące słowa po tragicznej śmierci Polaka w izraelskim nalocie

-

- Reklama -

Skandaliczne słowa Tomasza Lisa. Dziennikarz usprawiedliwia izraelski nalot w Strefie Gazy, w wyniku którego zginęli wolontariusze organizacji humanitarnej World Central Kitchen. Jedną z ofiar jest Polak.

Przypomnijmy, że w wyniku izraelskiego nalotu w Strefie Gazy zginęło siedmioro pracowników World Central Kitchen oraz palestyński kierowca. Organizacja zawiesiła działalność w tym regionie.

- Reklama -

Izraelski pocisk trafił w samochód tuż po tym, jak przekroczył on granicę północnej Strefy Gazy. Pracownicy organizacji WCK dostarczali pomoc, która przybyła kilka godzin wcześniej statkiem z Cypru.

Komentując te informacje Siły Obronne Izraela oświadczyły, że prowadzą dokładny przegląd na najwyższych szczeblach, aby wyjaśnić okoliczności tego wydarzenia, które określiły jako „tragiczny incydent”.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Założona w 2010 roku przez znanego amerykańskiego kucharza Jose Andresa World Central Kitchen dostarcza pomoc żywnościową oraz przygotowuje posiłki dla osób potrzebujących. Organizacja podała w zeszłym miesiącu, że wydała w Strefie Gazy ponad 42 miliony posiłków w ciągu 175 dni.

Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun podał, że zmarły Polak to Damian Soból. „Wczoraj w ataku rakietowym sił izraelskich na konwój humanitarny dostarczający żywność na terenie Strefy Gazy zginął nasz kolega, przemyślanin, wolontariusz, członek ekipy World Central Kitchen” – napisał Bakun.

„Nie ma słów żeby opisać to co czują w tej chwili osoby, które znały tego fantastycznego chłopaka…. Niech spoczywa w pokoju” – dodał na Facebooku.Rzecznik Sił Obronnych Izraela, admirał Daniel Hagari, powiedział o „incydencie”, w którym „tragicznie zginęli pracownicy World Central Kitchen”. – Jako profesjonalna armia zobowiązana do przestrzegania prawa międzynarodowego, jesteśmy zobowiązani do dokładnego i przejrzystego sprawdzania naszych operacji – stwierdził.

Hagari, w odruchu dobrego serca, przekazał najgłębsze kondolencje SOI „rodzinom (ofiar – przyp. red.) i całej rodzinie World Central Kitchen”. Hagari stwierdził, że przeanalizowano ów „incydent” na najwyższych szczeblach, „aby zrozumieć okoliczności i sposób, w jaki do niego doszło”.Sprawę na portalu X skomentował Tomasz Lis. „Smierć Polaka w Gazie to tragedia. Gdyby nie popierana przez ogromną większość Palestyńczyków akcja terrorystyczna w Izraelu, operacji IDF by nie było. A jej skutki, jak to w wypadku operacji militarnych, także uzasadnionych, bywają tragiczne. Jednak to wszystko rezultat działań Hamasu” – grzmiał.

„Antysemityzm lewicowy jest tak samo paskudny jak prawicowy, nawet jeśli ubiera szaty humanitarzymu oraz walki z kolonializmem i nazywa sam siebie antysyjonizmem. To tylko inne opakowanie tego samego towaru” – dodał w kolejnym wpisie.

W jednym z komentarzy stwierdził też, że „trzeba wytłuc terrorystów. I słusznie. To ta enklawa wyhodowała terroryzm i mu klaskała. Reszta to skutki”.

spot_img

Najnowsze