Strona głównaWiadomościPolityka"Zabicie przez Izrael siedmiu pracowników humanitarnych jest szokujące"

„Zabicie przez Izrael siedmiu pracowników humanitarnych jest szokujące”

-

- Reklama -

Zabicie przez izraelskie wojsko siedmiu członków zespołu humanitarnego World Central Kitchen (WCK), podczas ich podróży w celu dostarczenia żywności najbardziej potrzebującym w Strefie Gazy, jest przerażające – napisali w wydanym w środę oświadczeniu Wysoki przedstawiciel Unii ds. zagranicznych Josep Borrell i komisarz ds. zarządzania kryzysowego Janez Lenarczicz.

„Wzywamy do szybkiej realizacji zapowiedzi władz izraelskich przeprowadzenia dokładnego śledztwa i pociągnięcia winnych do odpowiedzialności” – zaapelowali przedstawiciele KE.

- Reklama -

Przypomnieli o zobowiązaniu Izraela – wynikającym z międzynarodowego prawa humanitarnego – do ochrony pracowników organizacji humanitarnych.

„UE pochwala nieocenioną pracę ONZ i wszystkich podmiotów humanitarnych na rzecz dostarczania pomocy ratującej życie w skrajnie trudnych warunkach w Strefie Gazy. Wzywamy Izrael do wypełnienia obowiązku umożliwienia pełnego, bezpiecznego i niezakłóconego dostępu pomocy humanitarnej do potrzebujących” – napisali Borrell i Lenarczicz.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Siedmioro pracowników organizacji humanitarnej World Central Kitchen (WCK)zginęło w poniedziałek w izraelskim ataku w Strefie Gazy. Do wydarzenia doszło podczas dostarczania przez pracowników dramatycznie potrzebnej pomocy żywnościowej, która przybyła do Strefy Gazy kilka godzin wcześniej statkiem z Cypru. Wśród ofiar śmiertelnych są obywatele Australii, Polski i Wielkiej Brytanii oraz jedna osoba z obywatelstwem amerykańsko-kanadyjskim. Zginął także palestyński kierowca.

Siły Obronne Izraela oświadczyły, że prowadzą dokładne śledztwo na najwyższych szczeblach, aby wyjaśnić okoliczności tego wydarzenia, które określiły jako tragiczny incydent.

Założona w 2010 roku przez znanego amerykańskiego kucharza Jose Andresa World Central Kitchen dostarcza pomoc żywnościową oraz przygotowuje posiłki dla osób potrzebujących. Organizacja podała w zeszłym miesiącu, że wydała w Strefie Gazy ponad 42 miliony posiłków w ciągu 175 dni. WCK poinformowała, że zawiesiła działalność w regionie.

 

spot_img

Najnowsze