Strona głównaWiadomościPolskaTransparent na płocie i awantura z policją. Rolnicy pod domem prezydenta, który...

Transparent na płocie i awantura z policją. Rolnicy pod domem prezydenta, który zakazał protestu [FOTO]

-

- Reklama -

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zakazał rolnikom protestu w mieście. Manifestanci postanowili więc zablokować dom włodarza i wywiesić transparenty.

„W związku z planowanymi na środę kolejnymi protestami rolników informuję, że mając na uwadze bezpieczeństwo, a przede wszystkim zdrowie i życie naszych mieszkańców, a także utrzymanie ruchu na najważniejszych arteriach miasta, wydałem cztery decyzje zakazujące organizacji protestów rolniczych na terenie administracyjnym Wrocławia” – napisał w poniedziałek w swoich mediach społecznościowych prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Rolnicy próbowali się odwołać od decyzji włodarza miasta, jednak sąd stanął po stronie samorządowca.W środę rolnicy wywiesili dwa banery ze swoimi postulatami na ogrodzeniu domu prezydenta Wrocławia. Jak podaje lokalny portal tuwroclaw.com, na miejsce wezwano policję i straż miejską. Oprócz patrolu prewencji na wrocławskim Sępolnie pojawili się także kryminalni. Jak wyjaśniono w rozmowie z portalem, policja kryminalna „prowadzi niezbędne czynności, w tym zabezpiecza dowody”.

W praktyce oznacza to usuwanie banerów z ogrodzenia domu prezydenta. Podczas gdy funkcjonariusze próbowali uporać się z mocowaniami banerów, na miejscu pojawiły się osoby przedstawiające się jako „suweren, który identyfikuje się z protestami rolników”. Zażądały one od policjantów wyjaśnień, z jakich powodów usuwają transparenty.

„Doszło do sporej awantury, bo policjanci w odpowiedzi próbowali wylegitymować interweniujące osoby. Te jednak odmówiły okazania dokumentów. W obawie, by na miejscu nie pojawiły się rolnicze maszyny, policja zamknęła ulicę przy której mieszka Jacek Sutryk dla ruchu” – czytamy na lokalnym portalu.

Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wyjaśniła, że obecność na miejscu policji kryminalnej „to normalna procedura”.

– Umieszczenie banerów na czyimś ogrodzeniu to wykroczenie, a baner jest w takiej sytuacji głównym dowodem. Musi zostać w odpowiedni sposób zabezpieczony. Takim zabezpieczeniem zawsze zajmuje się policja kryminalna, a nie patrol interweniujący na miejscu – dodała.

„Zdrajca polskiej wsi”. Rolnicy z obornikiem i oponami przed domem rodziców Hołowni. Marszałek Sejmu lamentuje [FOTO]

Najnowsze