Strona głównaWiadomościPolskaUkraińcy przejmą władzę w polskich miastach? Skalik OSTRZEGA: "Będzie niezła próba już...

Ukraińcy przejmą władzę w polskich miastach? Skalik OSTRZEGA: „Będzie niezła próba już w trakcie wyborów samorządowych”

-

- Reklama -

Gościem Marka Skowrońskiego w telewizji wRealu24 był poseł-elekt Konfederacji i jeden z członków Rady Liderów Włodzimierz Skalik. Polityk Konfederacji Korony Polskiej wskazywał na zagrożenia, jakie niesie ze sobą duża liczba Ukraińców w Polsce.

Prowadzący program zwrócił uwagę, że „do sądów przyjmowani są już obywatele Ukrainy jako pracownicy”. – To jest cały pakiet problemów – zwrócił uwagę Skalik.

- Reklama -

– Władze Ukrainy, wpływowe osoby Ukrainy, już nie ukrywają, że zamierzają wykorzystać tę dużą liczbę Ukraińców, która napłynęła do Polski, jako siły politycznej, która będzie oddziaływała na działalność publiczną w Polsce w interesie Ukrainy – wskazał poseł.

– Jestem pełen podziwu dla tej dbałości o interesy Ukrainy, Ukraińców, tych osób, które reprezentują to państwo. Nasi władcy powinni czerpać wzorce z tej asertywności i powinniśmy możliwie niezwłocznie spowodować, by podnieść poprzeczkę w nabywaniu obywatelstwa przez m.in. Ukraińców, ponieważ prawa wyborcze, które oni zamierzają niebawem uzyskać i je bardzo efektywnie wykorzystać, stanowią bardzo poważne zagrożenie dla nas, dla polskiej społeczności – zaznaczył.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

– Będzie niezła próba już w trakcie wyborów samorządowych, gdzie regulacje Unii Europejskiej powodują, że w wyborach samorządowych nie trzeba mieć obywatelstwa polskiego, by w nich uczestniczyć. Wystarczy zamieszkiwać na tym obszarze – wyjaśnił.

– W związku z tym w wielu miastach (…) udział populacji ukraińskiej stanowi między 20 a 30 procent. Jeżeli oni sformułują również jakąś swoją formację polityczną, będą z całą pewnością wyjątkowo zdyscyplinowani, wyjątkowo aktywni i możemy być świadkami sytuacji, gdzie w ważnych miastach w Polsce władzę przejmą obywatele obcego państwa – dodał Skalik.

Źródło:BanBye/wRealu24
spot_img

Najnowsze