Strona głównaWiadomościŚwiatŁukaszenka chwali wynik wyborów w Polsce. "Polacy spisali się naprawdę dobrze"

Łukaszenka chwali wynik wyborów w Polsce. „Polacy spisali się naprawdę dobrze”

-

- Reklama -

Alaksandr Łukaszenka, prezydent Białorusi, pochwalił Polaków za to, jak zagłosowali w wyborach 15 października.

Niedawno w rozmowie z mediami Alaksandr Łukaszenka chwalił Unię Europejską i życzył jej, by była „potężna i suwerenna”, a teraz białoruski dyktator wypowiedział się na temat wyborów w Polsce.

- Reklama -

Łukaszenka o wyborach w Polsce

O co chodzi mińskiemu politykowi, to wie zapewne tylko on, a może nawet i on sam tego nie wie. Jednego dnia Łukaszenka twierdzi, że głodni Polacy stoją na granicy polsko-białoruskiej, by dostać azyl w jego państwie, innego kreuje Rzeczpospolitą na straszliwą potęgę, która zagraża istnieniu Białorusi, a jeszcze innego robi z Polaków bratni naród Białorusinów.

Tym razem Łukaszenka wypowiedział się na temat wyborów, które odbyły się 15 października w Polsce. Jego słowa przytacza białoruska państwowa agencja BelTA.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

– Polacy spisali się naprawdę dobrze. Nie spodziewałem się takiego wyniku. Po prostu odmówili udziału w tej grze z PiS. Kibicuję Polakom. Dobra robota – powiedział Alaksandr Łukaszenka podczas konferencji prasowej.

Białoruski prezydent wyraził nadzieję, że po wyborach parlamentarnych „Polska nie będzie już taka sama”.

Łukaszenka stwierdził, że nowi rządzący w Polsce to wciąż nie są „nasi ludzie”, ale przynajmniej są inni niż poprzedni.

– Oni nie są może naszymi ludźmi. Jeszcze nie chcą z nami rozmawiać, ale to już inni ludzie. Polacy im pokazali: jeśli nie będziecie nas słuchać, zagłosujemy za waszym odejściem – powiedział.

Dyktator zapewnił także, że Białoruś jest gotowa pomóc Polakom. – Nasi sąsiedzi są dani przez Boga i powinniśmy żyć z nimi w zgodzie – stwierdził.

Źródło:BelTa
spot_img

Najnowsze