Strona głównaWiadomościPolskaSzczecin. Szkoła zamontowała kamery w... toaletach

Szczecin. Szkoła zamontowała kamery w… toaletach

-

- Reklama -

Jedna ze szczecińskich szkół zamontowała kamery w ubikacjach. Uczniowie obawiają się, że mogą one nagrywać także wnętrza kabin.

O II Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie, placówce, które cieszy się dobrą sławą z powodu wysokiego poziomu nauczania i sukcesów uczniów oraz absolwentów, tym razem jest głośno z zupełnie innego powodu.

- Reklama -

Szkoła zamontowała kamery w toaletach. Uczniowie są tym fakt oburzeni, a także wyrażają obawę, że zasięg kamer obejmuje kabiny.

O sprawie informuje na TikToku absolwent II LO Dawid Hamera, sprawujący jednocześnie funkcję doradcy prezydenta Szczecina ds. młodzieży.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

— Jest to według mnie bardzo duże naruszenie wolności osobistej – mówi Hamera.

Polityk zainteresował się sprawą, bo do szkoły uczęszcza obecnie jego młodsza siostra. Hamera zauważa, że kamery są zainstalowane pod sufitem w taki sposób, że rzeczywiście może się wydawać, że mogą zasięgiem obejmować kabiny toaletowe.

Dlaczego w ogóle zainstalowano kamery? Szkoła twierdzi, że to z powodu palących uczniów, którzy chodzą do ubikacji „na papierosa”. Po Szczecinie na podjęcie podobnych kroków zdecydowały się niektóre szkoły w innych częściach Polski – m.in. w Poznaniu, Krakowie czy pod Warszawą.

Co ciekawe, w 2021 roku Ministerstwo Edukacji i Nauki wyraziło swoją opinię na temat montowania kamer w toaletach szkolnych i wówczas stwierdzono, że takie działanie jest godne potępienia i niezgodne z prawem.

– Montowanie monitoringu w tych pomieszczeniach wydaje się sprzeczne z prawami dziecka i człowieka. W opinii ministerstwa w tym przypadku nie zachodzi główna przesłanka dotycząca celu wprowadzenia monitoringu – podkreślała wtedy w rozmowie z „Rzecząpospolitą” Anna Ostrowska, rzeczniczka prasowa resortu edukacji.

Źródło:wprost.pl
spot_img

Najnowsze