Strona głównaWiadomościŚwiatSwastyki i okrzyki "Heil Hitler!" w niemieckich szkołach

Swastyki i okrzyki „Heil Hitler!” w niemieckich szkołach

-

- Reklama -

W szkołach w Brandenburgii w Niemczech rośnie liczba incydentów neonazistowskich, informuje portal rbb24. Liczba zgłoszonych tzw. przestępstw propagandowych znacznie wzrosła po pandemii koronawirusa. W ubiegłym roku w szkołach zgłoszono 159 przypadków, wyjaśnił rzecznik policji. Większość z nich dotyczyła nazistowskich graffiti, takich jak swastyka lub okrzyków „Heil Hitler”.

Podczas pandemii liczby te były znacznie niższe, również ze względu na naukę zdalną. Na przykład w 2021 r. zarejestrowano ich tylko 84. Ale nawet w porównaniu z poziomem sprzed pandemii, obecne liczby są wyższe. W 2019 r. policja landu zarejestrowała 157 zgłoszonych przestępstw propagandowych, zauważa portal, rok wcześniej było ich 136.

- Reklama -

Można stwierdzić, że „wraz ze zmianami społecznymi wzrosła również liczba zgłoszeń dotyczących wyżej wymienionych incydentów” – poinformował rzecznik ministerstwa edukacji landu. Nie sprecyzował o jakie „zmiany społeczne” chodzi, zauważa rbb24.

„Administratorzy szkół i nauczyciele w Brandenburgii są niezwykle wyczuleni, gdy rozpoznają antydemokratyczne wypowiedzi, działania lub symbolikę” – oświadczył rzecznik. Niezależnie od reakcji organów karnych, podstawowym zadaniem szkół pozostaje działanie pedagogiczne. Nauczyciele powinni przepracować te przypadki z uczniami, wyjaśnił rzecznik.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Kilka miesięcy temu szkoła w Spreewaldzie trafiła na pierwsze strony gazet, ponieważ dwoje nauczycieli opisało, jak codziennie spotykają się z prawicowym ekstremizmem w szkole. Nauczyciele stali się ofiarami prawicowej wrogości po napisaniu listu i ostatecznie opuścili szkołę – przypomina rbb24.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze