Strona głównaWiadomościŚwiatPremier Orban „podpadł” za szukanie planu pokoju dla Ukrainy, ale w jego...

Premier Orban „podpadł” za szukanie planu pokoju dla Ukrainy, ale w jego ślady idzie też premier Indii…

-

- Reklama -

„Pokój jest sprawą najwyższej wagi” – zadeklarował premier Indii Narendra Modi, który został przyjęty przez Władimira Putina w Moskwie. Do rozmowy doszło zaledwie kilka godzin po tym, jak Rosja przeprowadziła serię ataków na ukraińskie miasta.

Modi powiedział Putinowi, że „wojna nie rozwiązuje problemów” i „dla lepszej przyszłości następnego pokolenia pokój jest sprawą najwyższej wagi”. Dodał także, że „kiedy mordowane są niewinne dzieci i widzimy, jak umierają, cierpi serce i ten ból jest nie do zniesienia”.

Siedzący obok Władimir Putin z pewnością zadowolony nie był. Moskwa na razie odrzuca tego typu apele, ale wiadomo, że stan „wiecznej wojny” na Ukrainie nie jest do utrzymania, a zwycięstwo którejkolwiek ze stron wydaje się niemożliwe.

Sondowanie w tej sprawie Moskwy przez premiera Węgier Viktora Orbana w ramch przejęcia przez jego kraj prezydencji w UE zostało bardzo żłe przyjęte w wielu europejskich stolicach. Jednak teraz z podobną misją pojechał do Moskwy premier Indii.

Narendra Modi omawiał z Władimirem Putinem agresję Rosji na Ukrainę. Na konferencji mówił, że „jak prawdziwi przyjaciele byliśmy razem i rozmawialiśmy o wielu kwestiach i ucieszyłem się, że w sprawie Ukrainy mogliśmy oboje otwarcie i szczegółowo wyrazić swoje opinie”. „Wiem, że wojna nie rozwiąże problemów, a rozwiązania i rozmowy pokojowe nie mogą zakończyć się sukcesem wśród bomb, karabinów i kul. Musimy znaleźć drogę do pokoju poprzez dialog” – dodał Modi.

Źródło: France Info

Najnowsze