Strona głównaWiadomościPolityka"Wyborcza" cenzuruje już nawet Lisa. Protest ponad 100 osób

„Wyborcza” cenzuruje już nawet Lisa. Protest ponad 100 osób

-

- Reklama -

Artykuł Tomasza Lisa miał ukazać się na łamach „Gazety Wyborczej”. Dotyczył pomysłu na odbudowanie więzi społecznych po okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości. Jak donosi serwis wirtualnemedia.pl, przeciw tej publikacji zaprotestowali jednak pracownicy „Wyborczej”.

„Wola pojednania musi być nastawieniem, intencją i polityczną oraz emocjonalną dyspozycją, nawet jeśli samo pojednanie jest jako cel polityczny niemal nieosiągalne. Trzeba zabrać Kaczyńskiemu tlen szacunkiem i życzliwością wobec jego elektoratu. Trzeba ten elektorat uwolnić od Kaczyńskiego, od jego psychoz i obsesji. Ludziom trzeba zafundować, a przynajmniej zaproponować, swoisty detoks” – napisał Lis w tekście dla “Wyborczej”.

Tekst miał ukazać się w zeszłą sobotę w „Wyborczej”, a w czwartek było specjalne zebranie w tej sprawie – twierdzi serwis wirtualnemedia.pl. –  Materiał miał być zamówiony dużo wcześniej. Jednak pomysł publikacji nie spodobał się części zespołu „GW”. Ponad 100 osób podpisało list protestacyjny przeciw udzieleniu łamów tytułu Tomaszowi Lisowi.

Nieoficjalnie wiadomo, że publikacji tekstu Lisa chciał Adam Michnik.

Najnowsze