Strona głównaWiadomościPolskaTajemniczy znak, który wykonują migranci próbujący nielegalnie dostać się do Polski. Co...

Tajemniczy znak, który wykonują migranci próbujący nielegalnie dostać się do Polski. Co oznacza?

-

- Reklama -

Palec wzniesiony ku górze – taki tajemniczy znak wykonują niektórzy z migrantów z polsko-białoruskiej granicy, gdy uchwyci ich kamera. Co oznacza ten gest?

Gest o którym mowa wykonują niektórzy z mężczyzn stojących na polsko-białoruskiej granicy i próbujących dostać się do Polski.

Są to islamscy migranci, których na granicę zwozi reżim Alaksandra Łukaszenki, chcąc w ten sposób zdestabilizować sytuację nad Wisłą.

Gest wzniesionego ku górze palca mogą kojarzyć m.in. fani MMA, bo bardzo często po wygranej walce wykonują go zawodnicy wyznający Islam – szczególnie ci pochodzący z Czeczenii.

Co oznacza ten gest? Ekspert ds. Islamu, Wojciech Szewko, tłumaczy to w rozmowie z „Faktem”.

– Jest to symbol monoteizmu, oznacza jednego boga. Gest ten jednak został przywłaszczony przez tzw. Państwo Islamskie i dżihad. (…) Niektórzy przy granicy mogą pozować do zdjęć z tym symbolem, aby wyglądać groźniej. Gest ma straszyć niewiernych – mówi ekspert.

Na nagraniach, które pojawiają się w mediach społecznościowych widać, że na polsko-białoruskiej granicy ten gest wykonują przede wszystkim mężczyźni z twarzami zasłoniętymi kominiarkami.

Źródło:"Fakt", TikTok

Najnowsze