Strona głównaWiadomościŚwiatZaatakowali konwój i odbili więźnia. Trwają poszukiwania uzbrojonej bandy

Zaatakowali konwój i odbili więźnia. Trwają poszukiwania uzbrojonej bandy

-

- Reklama -

W Normandii na północy Francji trwa pościg za uzbrojoną bandą, która we wtorek przed południem zaatakowała konwój służb więziennych, zabijając dwóch funkcjonariuszy i uwalniając więźnia – recydywistę zamieszanego w handel narkotykami.

Uwolnionym więźniem jest 30-letni Mohammad Amra, skazany za włamania i podejrzany o zlecenie morderstwa. Amra działał na północy Francji, ale według źródeł policyjnych miał powiązania z gangiem narkotykowym w Marsylii.

Do ataku na pojazd policyjny doszło przed południem, gdy Amra przewożony był między więzieniem i sądem w departamencie Eure w Normandii. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, na których widać co najmniej dwóch zamaskowanych i uzbrojonych mężczyzn i auto, które czołowo zderzyło się z karetką więzienną, blokując pojazd. Napad przebiegał na oczach kierowców innych samochodów i niektórzy z nich zdołali go sfilmować.

Na bezprecedensowy atak zareagowali politycy. Prezydent Emmanuel Macron przyznał, że atak był „szokiem” i zapowiedział, że władze uczynią wszystko, by odnaleźć sprawców i wymierzyć sprawiedliwość. – Dościgniemy ich i znajdziemy. Zapłacą za to – zapewnił premier Gabriel Attal.

Źródło:PAP

Najnowsze