Strona głównaWiadomościPolskaRakieta spadła tuż przy polskiej granicy. Tusk uderza w... Morawieckiego. Morawiecki się...

Rakieta spadła tuż przy polskiej granicy. Tusk uderza w… Morawieckiego. Morawiecki się odgryzł

-

- Reklama -

Na okręg lwowski spadły dziś dziesiątki bomb i rakiet. Jedna z nich 15 km od naszej granicy – napisał w sobotę na platformie X premier Donald Tusk. Szef rządu dodał, że w tym czasie b. premier Mateusz Morawiecki ustala w Budapeszcie „antyeuropejską strategię z proputinowskimi politykami skrajnej prawicy”.

„Na okręg lwowski spadły dziś dziesiątki bomb i rakiet. Jedna z nich 15 km od naszej granicy. Morawiecki w tym czasie ustala w Budapeszcie wspólną antyeuropejską strategię z proputinowskimi politykami skrajnej prawicy. Głupota? Zdrada? Czy jedno i drugie?” – napisał premier, odnosząc się do udziału Mateusza Morawieckiego w konferencji środowisk narodowo-konserwatywnych CPAC w Budapeszcie.

Jakiś czas później Mateusz Morawiecki odpowiedział premierowi.

„Jest Pan nędznym propagandystą, który jest współodpowiedzialny za to, co dzieje się dziś na Ukrainie. W czasie, gdy realizowaliście reset z Rosją oni się zbroili i szykowali plany zniszczenia Ukrainy. Tak mocno spaliście w Europie, że Niemców trzeba było budzić przez kilka dni po wybuchu wojny. Gdyby nie polski rząd w lutym 2022 roku to Ukraina mogła upaść” – napisał były premier.

Alarmy przeciwlotnicze w nocy z piątku na sobotę ogłoszono w kilku ukraińskich obwodach, m.in. chersońskim, mikołajowskim, kirowogradzkim i dniepropietrowskim – podał portal Ukraińska Prawda, powołując się na źródła wojskowe.

W związku z uderzeniami rakietowymi lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, które realizowane były między innymi na cele w zachodniej części Ukrainy, poderwano polskie i sojusznicze samoloty.

Źródło:PAP

Najnowsze