Strona głównaWiadomościPolskaEko-wariaci wdarli się na tor wyścigów konnych

Eko-wariaci wdarli się na tor wyścigów konnych [VIDEO]

-

- Reklama -

Dwóch młodych mężczyzn z grupy Ostatnie Pokolenie zakłóciło w sobotę otwarcie sezonu wyścigowego na Torze Służewiec. Zostali zabrani przez ochronę, jednak pierwsza gonitwa wystartowała z opóźnieniem. Mężczyźni zostali zatrzymani.

W trakcie otwarcia sezonu wyścigowego na warszawskim hipodromie na tor, przed trybunę główną, wtargnęło dwóch mężczyzn ubranych w pomarańczowe kamizelki. Mieli ze sobą transparent z napisem „Ostatnie Pokolenie”. Obsypali siebie i tor pomarańczowym proszkiem. Natychmiast zareagowała ochrona, która usunęła aktywistów z toru, by pierwsza w tym sezonie gonitwa mogła się rozpocząć.

Sierż. szt. Rafał Markiewicz ze stołecznej policji powiedział PAP, że zgłoszenie wpłynęło o godzinie 14.45. „Dwie osoby położyły się na torze. Zostali wyniesieni przez ochronę. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce wylegitymowali te osoby” – przekazał sierż. szt. Markiewicz.

Policjant po godzinie 17 poinformował, że mężczyźni zostali zatrzymani. „Prowadzone są z nimi dalsze czynności” – dodał.

Najprawdopodobniej usłyszą zarzuty złamania artykułu 60 ustawy o imprezach masowych, który mówi o odpowiedzialności karnej za zakłócanie przebiegu imprezy. Grozi za to kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności.

Handikap Otwarcia wygrał ogier Notorious i jeździec Kumshbek Dogdurbek Uulu.

Źródło:PAP

Najnowsze