Strona głównaWiadomościMacron twierdzi, że „restart” pomocy od sojuszników dla Ukrainy jest „konieczny”

Macron twierdzi, że „restart” pomocy od sojuszników dla Ukrainy jest „konieczny”

-

- Reklama -

Emmanuel Macron wygłosił przemówienie otwierające międzynarodową konferencję na rzecz pomocy Ukrainie. Spotkanie szefów państw, w tym prezydenta Polski Andrzeja Dudy, odbywa się w Pałacu Elizejskim. Macron wyraził potrzebę intensyfikacji wsparcia dla Ukrainy.

Wspomniał m.in. o „zaostrzeniu działań Rosji” i trudnościach militarnych Ukrainy na froncie. Nowa fala pomocy ze strony sojuszników dla Ukrainy jest jego zdaniem „konieczna” i musi to oznaczać „zdecydowane decyzje”, aby „zrobić więcej” we wsparciu Kijowa.

- Reklama -

„Utwardzenie” działań Rosji, francuski prezydent zilustrował „śmiercią Aleksieja Nawalnego, głównego przeciwnika prezydenta Rosji Władimira Putina”. Wspomniał też „trudności na froncie ukraińskim” i o tym, że Rosja „przygotowuje nowe ataki, w szczególności mające na celu zastraszenie ukraińskiej opinii publicznej”.

W konferencji biorą udział przedstawiciele 25 państw, głównie europejskich. „Rosja nie może wygrać tej wojny” – zadeklarował przed sojusznikami Kijowa Emmanuel Macron. Międzynarodowa konferencja odbywa się z okazji drugiej rocznicy inwazji rosyjskiej.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

W programie obrad jest wystąpienie prezydenta Zełenskiego, ale zdalnie, w ramach wideokonferencji.

​Źródło: France Info/ Le Figaro

spot_img

Najnowsze