Strona głównaWiadomościPolskaBąkiewicz w nocy zrobił TO przed ministerstwem klimatu. "Teraz nauczymy ich polskości"...

Bąkiewicz w nocy zrobił TO przed ministerstwem klimatu. „Teraz nauczymy ich polskości” [VIDEO]

-

- Reklama -

Robert Bąkiewicz postanowił namalować znak Polski Walczącej na fasadzie budynku Ministerstwa Klimatu i Środowiska. To odpowiedź na usunięcie tablicy upamiętniającej polskich bohaterów z gmachu.

Przypomnijmy, że media obiegła informacja o demontażu symbolu Polski Walczącej oraz tablic upamiętniających żołnierzy konspiracji niepodległościowej. Zareagował na to m.in. Instytut Pamięci Narodowej, którego rzecznik podkreślał, że „te tablice czciły tych, dzięki którym żyjemy w niepodległym kraju”. Rafał Leśkiewicz wskazał też, że „symbol Polski Walczącej jest nie tylko świętością, ale także jest chroniony polskim prawem”.

Usuwają z ministerstwa tablice upamiętniające bohaterów?

- Reklama -

W rekcji na te wydarzenia prezes Rot Niepodległości i kandydat z list PiS-u w ostatnich wyborach samorządowych Robert Bąkiewicz postanowił wymalować symbol Polski Walczącej na murach ministerstwa.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Nagrał przy tej okazji krótki filmik. – Rząd Donalda Tuska po przejęciu władzy, po przejęciu wielu budynków niszczy wszystko to, co polskie i to, co narodowe. Zdejmuje polskie symbole narodowe z tych budynków, zdejmuje krzyże – wskazał.

– Jesteśmy w tej chwili pod budynkiem Ministerstwa Klimatu i Środowiska, w którym szefową jest pani minister Paulina Henning-Kloska. Prawdopodobnie pani minister kazała zdjąć symbol Polski Walczącej w tym budynku. Kazała zdjąć również tablice upamiętniającą Żołnierzy Niezłomnych. Jej bliski współpracownik powiedział tutaj, że te postaci historyczne, Żołnierze Niezłomni, budzą kontrowersje historyczne i różnie są oceniani przez historyków – dodał.

– Ale przez jakich historyków? Ruskich? Niemieckich? – pytał.

– Teraz nauczymy ich polskości – powiedział Bąkiewicz, wyciągając spray z kieszeni. Następnie namalował dwa symbole Polski Walczącej na fasadzie budynku.

– Mam nadzieję, że jutro pani minister przychodząc do pracy zobaczy znaki Polski Walczącej. Róbcie to w całej Polsce – zakończył.

spot_img

Najnowsze