Strona głównaWiadomościŚwiatW Brukseli odbył się „marsz dla klimatu”. Uczestnicy nieźle... zmarzli

W Brukseli odbył się „marsz dla klimatu”. Uczestnicy nieźle… zmarzli

-

- Reklama -

„Marsz dla klimatu” zgromadził w Brukseli około 20 000 osób. Zgromadzili się, aby domagać się działań na rzecz walki ze „zmianami klimatycznymi”, zwłaszcza w kontekście 28. Konferencji Klimatycznej ONZ (COP28), która odbywa się obecnie w Dubaju. Z tym, że ci w Dubaju mieli ciepło…

Według danych policji w ubiegłym roku w takim marszu brało udział 25 000 demonstrantów, co wskazuje, że frekwencja spada. Przyczyną może być… pogoda i to nie tyle ocieplenie, ale ochłodzenie klimatu.

- Reklama -

Marsz odbywał się niedzielne popołudnie, a uczestnicy zebrali się na Gare du Nord w Brukseli. Następnie demonstranci udali się w stronę parku Cinquantenaire, gdzie do wieczora odbywały się przemówienia i koncerty.

Podobnie jak poprzednie demonstracje, organizatorem marszu jest Koalicja Klimatyczna, zrzeszająca około stu organizacji pozarządowych, a także związków zawodowych i ruchów obywatelskich.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Zakapturzeni i owinięci szalikami uczestnicy paradoksalnie dawali świadectwo, że z ocieplaniem klimatu nie idzie tak szybko… Jednak organizatorzy przypominali, że „w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2023 r. średnia temperatura Ziemi była o 1,4 stopnia wyższa niż w latach przedindustrialnych”.

„Każda dziesiąta stopnia liczy się, aby ograniczyć skutki globalnego ocieplenia w zakresie praw człowieka, dostaw energii, produkcji żywności, a nawet różnorodności biologicznej” – mówiła jedna z szefowych Koalicji Klimatycznej, chociaż jej stan wskazywał, że trochę ciepła by się jej przydało…

spot_img

Najnowsze