Strona głównaWiadomościPolskaAtak maczetą w Warszawie. Sprawca zaatakował kilka razy. Policja zatrzymała podejrzewanego

Atak maczetą w Warszawie. Sprawca zaatakował kilka razy. Policja zatrzymała podejrzewanego

-

- Reklama -

Na warszawskich Bielanach doszło do ataku maczetą. Ranne zostały co najmniej dwie osoby. Policja zatrzymała podejrzewanego mężczyznę.

Z ustaleń RMF FM wynika, że do ataku miało dojść w rejonie ulicy Kochanowskiego. Według słów rzecznik bielańskiej policji Elwiry Kozłowskiej, cytowanej przez TVN Warszawa, do zdarzenia doszło po godz. 9.00.

- Reklama -

Napastnik miał podjechać na rowerze do 44-letniego mężczyzny i pytać go o pobicie dziewczyny. Następnie miał wyciągnąć ostry przedmiot, którym go ranił w okolicach szyi. Sprawca odjechał.

Rana na ciele 44-latka była niewielka. Nie zagraża jego życiu. Według nieoficjalnych doniesień TVN, do ataku sprawca użył maczety.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Atak powtórzył się kilkadziesiąt minut później na ul. Broniewskiego. Ten sam sprawca ranił kolejną ofiarę, w lewe ramię. Wcześniej miał poprosić o papierosa. Ofiara również nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Według TVN-u, później doszło także do trzeciej napaści, w okolicach lasku na Kole. Tym razem sprawca miał użyć gazu, którym zaatakował przechodnia.

Sprawca jest poszukiwany przez policję. W akcję zaangażowano znaczne siły.

– To mężczyzna w wieku ok. 35-40 lat, łysy, ma około 170-175 cm wzrostu, średnią budowę ciała – opisała poszukiwanego policjantka.

Wiadomo, że sprawca był ubrany w ciemnoniebieską kurtkę, ciemnogranatowe spodnie, prawdopodobnie jeansy, ciemne buty i miał ze sobą niebieski plecak.

Z doniesień TVN wynika, że mężczyzna porusza się po Warszawie rowerem górskim typu „damka”. „Policja prosi o zgłaszanie się zarówno świadków zdarzenia, jak i osoby, które widziały później mężczyznę” – czytamy.

Motywy napastnika nie są znane.

Po godz. 16.30 stołeczna policja podała, że zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o atakowanie przechodniów. „Ważne! Przed chwilą stołeczni policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dzisiejsze ataki na terenie Warszawy” – czytamy na portalu X.

Źródło:TVN/RMF FM
spot_img

Najnowsze