Strona głównaWiadomościPolskaAtak maczetą w Warszawie. Sprawca zaatakował kilka razy. Policja zatrzymała podejrzewanego

Atak maczetą w Warszawie. Sprawca zaatakował kilka razy. Policja zatrzymała podejrzewanego

-

- Reklama -

Na warszawskich Bielanach doszło do ataku maczetą. Ranne zostały co najmniej dwie osoby. Policja zatrzymała podejrzewanego mężczyznę.

Z ustaleń RMF FM wynika, że do ataku miało dojść w rejonie ulicy Kochanowskiego. Według słów rzecznik bielańskiej policji Elwiry Kozłowskiej, cytowanej przez TVN Warszawa, do zdarzenia doszło po godz. 9.00.

Napastnik miał podjechać na rowerze do 44-letniego mężczyzny i pytać go o pobicie dziewczyny. Następnie miał wyciągnąć ostry przedmiot, którym go ranił w okolicach szyi. Sprawca odjechał.

Rana na ciele 44-latka była niewielka. Nie zagraża jego życiu. Według nieoficjalnych doniesień TVN, do ataku sprawca użył maczety.

Atak powtórzył się kilkadziesiąt minut później na ul. Broniewskiego. Ten sam sprawca ranił kolejną ofiarę, w lewe ramię. Wcześniej miał poprosić o papierosa. Ofiara również nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Według TVN-u, później doszło także do trzeciej napaści, w okolicach lasku na Kole. Tym razem sprawca miał użyć gazu, którym zaatakował przechodnia.

Sprawca jest poszukiwany przez policję. W akcję zaangażowano znaczne siły.

– To mężczyzna w wieku ok. 35-40 lat, łysy, ma około 170-175 cm wzrostu, średnią budowę ciała – opisała poszukiwanego policjantka.

Wiadomo, że sprawca był ubrany w ciemnoniebieską kurtkę, ciemnogranatowe spodnie, prawdopodobnie jeansy, ciemne buty i miał ze sobą niebieski plecak.

Z doniesień TVN wynika, że mężczyzna porusza się po Warszawie rowerem górskim typu „damka”. „Policja prosi o zgłaszanie się zarówno świadków zdarzenia, jak i osoby, które widziały później mężczyznę” – czytamy.

Motywy napastnika nie są znane.

Po godz. 16.30 stołeczna policja podała, że zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o atakowanie przechodniów. „Ważne! Przed chwilą stołeczni policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dzisiejsze ataki na terenie Warszawy” – czytamy na portalu X.

Źródło:TVN/RMF FM

Najnowsze