Strona głównaWiadomościPolitykaCo znajdzie się w umowie koalicyjnej? Najnowsze przecieki

Co znajdzie się w umowie koalicyjnej? Najnowsze przecieki

-

- Reklama -

Od ogłoszenia wyników wyborów parlamentarnych minęły już dwa tygodnie, a wciąż nie wiadomo, kto stworzy rząd. Polscy obywatele nie wiedzą też, jaki program realizować będą potencjalni przyszli rządzący.

Wiadomo, że nic nie wiadomo – tyle można powiedzieć po ponad dwóch tygodniach od wyborów parlamentarnych. Prezydent nie zdradził, komu powierzy misję tworzenia rządu.

- Reklama -

Jeśli jednak nawet powierzy ją Mateuszowi Morawieckiemu, to w końcu i tak rządzić będzie Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica. Tyle, że nie wiadomo, jaki program będzie ta egzotyczna koalicja realizować, ani nawet kto stanie na czele ministerstw. Ba, nie wiadomo nawet, jakie ministerstwa będziemy mieli w przyszłej kadencji Sejmu.

– Prowadziliśmy osobne kampanie, składaliśmy zgodne z naszymi programami obietnice. Teraz musimy zbudować sensowny kompromis – wyjaśnia w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” anonimowy polityk z obozu opozycji.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Do prasy przenikają jedynie przecieki, których nie można brać za pewnik. Portal Wyborczej twierdzi, że dowiedział się, iż w umowie koalicyjnej na pewni znajdą się następujące punkty: gwarancja podwyżek w budżetówce, finansowanie programu in vitro oraz waloryzacja 500 plus do 800 plus.

W umowie koalicyjnej nie ma być natomiast – choć to wciąż jedynie przecieki – punktu dotyczącego liberalizacji prawa aborcyjnego.

Do umowy koalicyjnej mają być natomiast dodane takie kwestie jak: zapisy o opiece medycznej dla kobiet w ciąży, badania prenatalne i znieczulenia podczas porodu.

Według „GW” w umowie ma się także pojawić „twarda deklaracja” ws. funduszy europejskich.

Należy jednak pamiętać, że negocjacje koalicyjne wciąż trwają. Wymienione punkty mogą więc zostać wykreślone i mogą do nich zostać dopisane nowe.

spot_img

Najnowsze