Strona głównaWiadomościPolskaTo kandydaci PiS-u na prezydentów miast? ONA może być zaskoczeniem w Warszawie

To kandydaci PiS-u na prezydentów miast? ONA może być zaskoczeniem w Warszawie

-

- Reklama -

Portal Wirtualna Polska przedstawił listę osób, które mogą być potencjalnymi kandydatami na prezydentów miast z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Jak donosi Wirtualna Polska, PiS ma proste założenie na wybory samorządowe. Kandydatami partii Jarosława Kaczyńskiego mają zostać osoby, które w wyborach do Sejmu zdobyły dużą liczbę głosów.

- Reklama -

Zaskoczeniem może być jednak potencjalna kandydatka na prezydenta Warszawy.

Czy to kandydaci PiS na prezydentów miast?

Wybory samorządowe odbędą się najpóźniej 21 kwietnia. Dla Prawa i Sprawiedliwości to od zawsze najcięższy rodzaj wyborów, ale w tym roku sytuacja partii Kaczyńskiego jest jeszcze gorsza, bo PiS musi jakoś odbić się po utracie władzy.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Portal WP.pl opublikował listę osób, które PiS może wystawić jako kandydatów na prezydentów miast.

„Poseł Kacper Płażyński (100 tys. głosów do Sejmu) – wg koncepcji partyjnej centrali – miałby wystartować w wyborach na prezydenta Gdańska. Małgorzata Wassermann (126 tys. głosów) – na prezydenta Krakowa. Oboje są już zahartowanymi w wyborczych bojach politykami. W Ostrowie Wielkopolskim o funkcję włodarza miasta mogłaby powalczyć minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg (w wyborach do Sejmu otrzymała 110 tys. głosów), a w Lublinie – minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (122 tys. głosów). Brany pod uwagę jest również poseł Sylwester Tułajew. W wyborach na prezydenta Wrocławia kandydatką może być Mirosława Stachowiak-Różecka (97 tys. głosów do Sejmu), w Poznaniu – Bartłomiej Wróblewski (29 tys. głosów), a w Łodzi – minister rozwoju Waldemar Buda (45,5 tys. głosów)” – pisze Wirtualna Polska.

ONA będzie kandydatką na prezydenta Warszawy?

Prawdziwym zaskoczeniem może być potencjalna kandydatka na prezydenta Warszawy. PiS rozważa ponoć kandydaturę mistrzyni świata w szermierce i byłej minister sportu w rządzie Mateusza Morawieckiego – Danuty Dmowskiej Andrzejuk, która w ostatnich wyborach startowała do Sejmu z warszawskiej listy PiS (zdobyła 4,5 tys. głosów).

– Dmowska miała dobrą kampanię, będzie przeciwwagą dla Trzaskowskiego. Niech się sprawdzi. Przecież w stolicy i tak z Platformą nie wygramy – zdradza w rozmowie z „WP” działacz Prawa i Sprawiedliwości z Warszawy.

Źródło:wp.pl
spot_img

Najnowsze