Strona głównaWiadomościPolskaOgromny pożar na Kaszubach. Płonie skład tekstyliów

Ogromny pożar na Kaszubach. Płonie skład tekstyliów [VIDEO]

-

- Reklama -

Kilkanaście zastępów straży pożarnej uczestniczy w gaszeniu ogromnego pożaru składu tekstyliów w Kamieńcu na Kaszubach.

Jak informuje na portalu X (dawniej Twitter) Remiza.pl, w Kamieńcu pod Lęborkiem (woj. pomorskie, gm. Cewice) doszło do pożaru składu tekstyliów.

- Reklama -

„Kolejny już pożar w Kamieńcu w powiecie lęborskim. Kolejny raz płoną tekstylia zgromadzone na jednej z hałd” – podaje Remiza.pl.

Z początku składowisko gasiło 7 zastępów straży pożarnej, do których zaczęto dosyłać kolejne zastępy.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

„Coraz więcej zastępów działa podczas kolejnego już w tym roku pożaru składowiska tekstyliów w Kamieńcu. Pożar aktualnie znajduje się na dwóch pryzmach, nie jest opanowany” – informował portal Remiza.pl wczoraj przed godziną 22.

„Zastęp z JRG-2 Gdynia Chylonia udaje się do pożaru składowiska tekstyliów w Kamieńcu (pomorskie). W drodze są wozy bojowe z Kartuz, Wejherowa. Strażaków czeka ciężka noc” – czytamy.

„Strażacy budują magistralę wodną na odcinku około 3 km. Przed nimi ciężka noc, pożar na tę chwilę w Kamieńcu wciąż się rozwija” – mogliśmy przeczytać po 2. w nocy.

O 4. nad ranem akcja gaśnicza wciąż trwała. „Najważniejsza jest logistyka. Ciepła kawa, herbata i coś do jedzenia, także ciepłego. Pomagają w tym również mieszkańcy gminy” – podawał portal.

Skład tekstyliów płonął już wiele razy, jak informuje m.in. Express Kaszubski, czy Dziennik Bałtycki. Wcześniej pojawiały się m.in. podejrzenia, że ktoś podpalił składowisko. W samym 2022 roku pożary składu wybuchały w odstępach kilku miesięcy.

Ostatni pożar składu tekstyliów w Kamieńcu miał miejsce kilkanaście dni temu – 21 października.

Najpoważniejszy pożar w tym miejscu z kolei wybuchł w grudniu 2021 roku – gaszono go wówczas 9 dni.

spot_img

Najnowsze