Strona głównaWiadomościWojna w IzraeluZaczęła się izraelska inwazja lądowa na Strefę Gazy

Zaczęła się izraelska inwazja lądowa na Strefę Gazy [VIDEO]

-

- Reklama -

Źródła izraelskie i palestyńskie donoszą o intensywnych bombardowaniach Strefy Gazy przez Izrael. Rzecznik sił zbrojnych Izraela oznajmił rozszerzenie operacji lądowej w strefie już tej nocy. To prawdopodobnie wstępna faza inwazji lądowej.

Korespondenci wojenni mówią, że takiej skali bombardowań na Strefę gazy nie widzieli od 7 października. Firmy Jawwal i Paltel, dostawcy usług telekomunikacyjnych w Strefie Gazy, poinformowały w piątek wieczorem, że powodu intensywnych bombardowań przestały działać telefony komórkowe i internet.

- Reklama -

Jednocześnie rzecznik sił izraelskich, kontradmirał Daniel Hagari, zapowiedział rozszerzenie operacji militarnej w Gazie.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Izraelskie Siły Obronne (IDF) „tej nocy rozszerzą operacje lądowe” w Strefie Gazy – oznajmił Hagari.

Pojawiają się pierwsze doniesienia o izraelskich czołgach, które miały wkroczyć do Strefy Gazy.

Zapowiadana od początku konfliktu inwazja na Strefę Gazy prawdopodobnie właśnie się rozpoczęła, tymczasem 2,3 mln ludzi mieszkających w Strefie zostało de facto pozbawionych łączności ze światem.

Czerwony Półksiężyc poinformował, że stracił wszelką łączność ze swoimi zespołami medycznymi i salami operacyjnymi, rosną też obawy o to, że Palestyńczycy nie będą mieli możliwości wzywania ambulansów. Inne organizacje pomocowe przekazały, że straciły kontakt ze swoimi placówkami w Strefie Gazy.

Pierwsze raporty mówią, że decyzja izraelskiego gabinetu wojennego o rozpoczęciu inwazji lądowej miała zapaść w dniu wczorajszym po fiasku rozmów ws. uwolnienia zakładników przetrzymywanych przez Hamas.

Źródło:PAP, nczas.info
spot_img

Najnowsze