Strona głównaWiadomościPolskaJubilat Janusz Korwin-Mikke. Nestor wolnościowców świętuje 81. urodziny

Jubilat Janusz Korwin-Mikke. Nestor wolnościowców świętuje 81. urodziny

-

- Reklama -

Janusz Korwin Mikke świętuje dziś 81. urodziny. Wciąż niestrudzenie propaguje idee konserwatywno-liberalne.

Janusz Korwin-Mikke urodził się 27 października 1942 w Warszawie. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich polityków.

- Reklama -

Propagowanie myśli konserwatywno-liberalnej rozpoczął jeszcze za czasów PRL. Za swoją działalność był wielokrotnie aresztowany, a w stanie wojennym internowany.

W 1978 założył Officynę Liberałów, która wydała w podziemnym obiegu 25 książek i publikacji dotyczących myśli liberalnej.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

W 1987 był jednym z założycieli Ruchu Polityki Realnej, który później przekształcił się w Unię Polityki Realnej – pierwszą polską partię o profilu konserwatywno-liberalnym. Później przez wiele lat był prezesem UPR.

W 1990 roku założył tygodnik Najwyższy Czas!, największe i najstarsze pismo polskich wolnościowców, który wydawał do 2007 roku.

W wyborach w 1991 roku został wybrany posłem na Sejm. Jest autorem słynnej uchwały lustracyjnej osób zajmujących wysokie stanowiska państwowe. Mimo, że uchwałę przyjęto, to ówczesny szef MSW Antoni Macierewicz jej nie wykonał.

W 2014 został wybrany posłem do Parlamentu Europejskiego, gdzie wsławił się niepoprawnymi politycznie wypowiedziami, za które był kilkukrotnie ukarany.

W wyborach 2019 został ponownie wybrany posłem do Sejmu z ugrupowania Konfederacja Wolność i Niepodległość jako jeden z liderów partii.

Korwin-Mikke jest znany z błyskotliwego i ciętego języka. Jego wystąpienia i anegdoty cały czas są obiektem zażartych sporów. Trudno wskazać drugiego polskiego polityka, któremu udało się tak podbić serca młodych Polaków, czego przykładem są chociażby liczne filmy tworzone pro-bono przez sympatyków – jeden z nich przypominamy poniżej. W odróżnieniu od większości polityków przez wszystkie lata swojej politycznej kariery nigdy nie zmienił poglądów i nieustanie walczy o normalne, czyli konserwatywno-liberalne państwo.

Nestorowi polskiej prawicy życzymy wszystkiego najlepszego!

spot_img

Najnowsze