Strona głównaMotoryzacjaKolejne miasto chce usunąć samochody z centrum. Argument zawsze ten sam

Kolejne miasto chce usunąć samochody z centrum. Argument zawsze ten sam

-

- Reklama -

Władze Mediolanu ogłosiły plan eliminacji ruchu prywatnych samochodów z centralnej części miasta. Zakaz może zostać wprowadzony w życie już w 2024 roku.

Burmistrz Mediolanu Giuseppe Sala zakaz samochodów w centrum motywują „poprawą jakości powietrza”. To koronny argument podnoszony przy takich pomysłach przez zwolenników polityki antysamochodowej.

Uchwała dotycząca ograniczenia ruchu została zatwierdzona przez radę miasta. Teraz rozpoczną się konsultacje ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, zwłaszcza z domami mody, które stanowią ekonomiczną podstawę Mediolanu.

W przypadku wprowadzenia zakazu, na Corso Venezia, czyli reprezentatywnej ulicy Mediolanu, zainstalowane zostaną kamery rejestrujące tablice rejestracyjne pojazdów, co będzie podstawą do nałożenia mandatów na tych, którzy złamią przepisy.

Niektóre pojazdy, takie jak transport publiczny, taksówki, samochody mieszkańców obszarów centralnych i pojazdy wjeżdżające na podziemne parkingi, byłyby zwolnione z zakazu. Burmistrz Sala twierdzi, że wprowadzenie tego rozwiązania mogłoby stanowić pionierski krok, otwierając drogę do przyszłego rozwinięcia strefy ruchu pieszych w mieście.

Źródło:fly4free.pl

Najnowsze