Strona głównaMotoryzacjaKolejne miasto chce usunąć samochody z centrum. Argument zawsze ten sam

Kolejne miasto chce usunąć samochody z centrum. Argument zawsze ten sam

-

- Reklama -

Władze Mediolanu ogłosiły plan eliminacji ruchu prywatnych samochodów z centralnej części miasta. Zakaz może zostać wprowadzony w życie już w 2024 roku.

Burmistrz Mediolanu Giuseppe Sala zakaz samochodów w centrum motywują „poprawą jakości powietrza”. To koronny argument podnoszony przy takich pomysłach przez zwolenników polityki antysamochodowej.

- Reklama -

Uchwała dotycząca ograniczenia ruchu została zatwierdzona przez radę miasta. Teraz rozpoczną się konsultacje ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, zwłaszcza z domami mody, które stanowią ekonomiczną podstawę Mediolanu.

W przypadku wprowadzenia zakazu, na Corso Venezia, czyli reprezentatywnej ulicy Mediolanu, zainstalowane zostaną kamery rejestrujące tablice rejestracyjne pojazdów, co będzie podstawą do nałożenia mandatów na tych, którzy złamią przepisy.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Niektóre pojazdy, takie jak transport publiczny, taksówki, samochody mieszkańców obszarów centralnych i pojazdy wjeżdżające na podziemne parkingi, byłyby zwolnione z zakazu. Burmistrz Sala twierdzi, że wprowadzenie tego rozwiązania mogłoby stanowić pionierski krok, otwierając drogę do przyszłego rozwinięcia strefy ruchu pieszych w mieście.

Źródło:fly4free.pl
spot_img

Najnowsze