Strona głównaWiadomościViktor Orban MIAŻDŻY strategię Unii Europejskiej wobec Ukrainy. "Potrzebny jest plan B"

Viktor Orban MIAŻDŻY strategię Unii Europejskiej wobec Ukrainy. „Potrzebny jest plan B”

-

- Reklama -

Strategia Unii Europejskiej w postaci wysyłania Ukrainie pieniędzy i pomocy wojskowej zawiodła i potrzebny jest plan B – powiedział w piątek przebywający w Brukseli na szczycie UE premier Węgier Viktor Orban w wywiadzie dla Radia Kossuth.

Według polityka nie ma powodu, aby wysyłać pieniądze węgierskich podatników na Ukrainę, chyba że w postaci pomocy humanitarnej. „Wobec tego, że Ukraina nie może wygrać wojny z Rosją na polu walki, Węgry są przeciwne unijnemu finansowaniu wojny na Ukrainie” – dodał Orban.

- Reklama -

Rząd w Budapeszcie sprzeciwia się planom rewizji unijnego budżetu, które przewidują zwiększenie wydatków na zarządzanie imigracją oraz pomoc dla Kijowa. O ile Orban jest gotów rozmawiać o większych środkach na ochronę granic zewnętrznych, to stanowczo sprzeciwia się wzrostowi środków dla imigrantów obecnych już w krajach UE.

Premier Węgier podkreślił, że w UE potrzebne są zmiany, a możliwość ich dokonania przyniosą przyszłoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Orban zapowiedział również kolejne narodowe konsultacje, czyli rodzaj nieformalnego referendum, podczas którego obywatele odpowiadają na zadane przez rząd pytania. Ostatnie konsultacje miały miejsce w październiku 2022 r. i dotyczyły unijnych sankcji nałożonych na Rosję.

Poprzez rozpisanie nowych konsultacji Orban chce wzmocnić swoje stanowisko w negocjacjach z UE, m.in. w kwestiach dotyczących spraw gospodarczych.

spot_img

Najnowsze