Strona głównaWiadomościPolskaDotacje są po to, żeby je wyłudzać. Dwie kobiety zatrzymane

Dotacje są po to, żeby je wyłudzać. Dwie kobiety zatrzymane

-

- Reklama -

Co najmniej 1,5 mln euro unijnej dotacji miały wyłudzić dwie starsze kobiety – mieszkanki powiatów karkonoskiego i lwóweckiego (Dolnośląskie). Jeleniogórska prokuratura postawiła im 12 zarzutów; podejrzanym grozi do 8 lat więzienia.

Według policji, kobiety w wieku 64 i 70 lat, będąc prezesami dwóch różnych stowarzyszeń i działając wspólnie i w porozumieniu, wielokrotnie posłużyły się dokumentami potwierdzającymi nieprawdę w celu wyłudzenia funduszy unijnych.

„Od sierpnia 2016 r. do lutego 2021 r. wprowadziły w błąd przedstawicieli jednej w warszawskich fundacji, jako dysponentów środków unijnych, przedkładając poświadczające nieprawdę dokumenty związane z różnymi projektami, działając w ten sposób na szkodę Unii Europejskiej” – podała w piątek rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze podinsp. Edyta Bagrowska.

Śledczy zarzucają podejrzanym wyłudzenie co najmniej 1,5 mln euro. Prokurator Okręgowy w Jeleniej Górze w tej sprawie przedstawił im łącznie 12 zarzutów.

Kobietom grozi do 8 lat więzienia. Na poczet przyszłych kar policja zabezpieczyła majątek podejrzanych w kwocie ponad 4 mln zł.

Źródło:PAP

Najnowsze