Strona głównaWiadomościPolskaGrzegorz Borys uciekł za granicę? Sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania. Najnowsze wieści...

Grzegorz Borys uciekł za granicę? Sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania. Najnowsze wieści z Gdyni

-

- Reklama -

Sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania poszukiwanego Grzegorza Borysa – poinformowała prokuratura. W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym między Chwarznem a Karwinami w Gdyni, trwa obława na 44-letniego żołnierza Marynarki Wojennej. Policja prosi, by nie wchodzić do lasów w rejonie poszukiwań.

Rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej Grażyna Wawryniuk powiedziała PAP, że sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania poszukiwanego Grzegorza Borysa. „W związku z tym śledztwem na chwilę obecną nie mamy do przekazania więcej informacji” – dodała prokurator Wawryniuk.

We wtorek od rana funkcjonariusze policji przeszukują w poszukiwaniu Grzegorza Borysa lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, które znajdują się miedzy dzielnicami Gdyni – Chwarznem a Dąbrową. Policyjne radiowozy stoją na ul. Chwarznieńskiej, Wiczlińskiej i Obwodnicy Trójmiasta. Podobnie, jak w poniedziałek kierowcy muszą liczyć się dużymi utrudnieniami w ruchu podczas poruszania się po Trójmieście.

„Z uwagi na prowadzone czynności poszukiwawcze w konkretnym miejscu apelujemy, by przez najbliższe godziny nie wchodzić do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego między gdyńskimi dzielnicami Karwiny i Chwarzno” – powiedziała PAP rzecznik prasowa KWP w Gdańsku kom. Karina Kamińska.

Lasy, gdzie działania prowadzi policja, to obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego odgrodzony ul. Wiczlińską i Chwarznieńską; przez środek którego biegnie Obwodnica Trójmiasta. Teren jest pagórkowaty i pokryty gęstym liściastym i częściowo mieszanym lasem. Przez park wiedzie kilka szlaków turystycznych pieszych i rowerowych – lasem można dostać się z dzielnicy Dąbrowa na Chwarzno i Witomino.

Wtorek jest piątym dniem szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej policjantów wspieranych przez Żandarmerię Wojskową, Straż Leśną oraz strażaków.

44-letni Grzegorz Borys jest podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojego 6-letniego syna. Do zbrodni doszło w piątek rano.

Źródło:PAP

Najnowsze