Strona głównaWiadomościPolitykaNowy szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy. "To ważny moment"

Nowy szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy. „To ważny moment”

-

- Reklama -

Prezydent Andrzej Duda powołał we wtorek Marcina Mastalerka na stanowisko szefa gabinetu prezydenta RP. Mastalerek zastąpił Pawła Szrota, który zdobył mandat poselski.

Mastalerek (ur. w 1984 r.) ukończył w 2008 r. studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Szczecińskim. W wyborach samorządowych w 2010 r. został wybrany do sejmiku łódzkiego, objął funkcję przewodniczącego klubu radnych PiS.

W wyborach parlamentarnych w 2011 r. został wybrany na posła z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu sieradzkim. W 2014 został rzecznikiem prasowym PiS. Nie startował w wyborach do Sejmu i Senatu w 2015 r., ale współtworzył kampanię wyborczą.

W 2016 r. został dyrektorem wykonawczym ds. komunikacji w Polskim Koncernie Naftowym Orlen S.A. Po zakończeniu pracy w spółce rozpoczął prowadzenie własnej firmy zajmującej się komunikacją i marketingiem.

W listopadzie 2018 r. wybrany na stanowisko wiceprezesa zarządu Ekstraklasy S.A. – spółki zarządzającej rozgrywkami piłkarskimi w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Mastalerek od września 2020 r. jest doradcą społecznym prezydenta.

Jesteś wypróbowanym współpracownikiem i przyjacielem, wypróbowanym wojownikiem, jeżeli chodzi o sprawy Rzeczypospolitej. I to jest dla mnie najważniejsze, bo to jest sedno misji, która tutaj powinna być realizowana – podkreślił Andrzej Duda, podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. – To ważny moment dla Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej, to ważny moment także i osobiście dla mnie – dodał.

Zwracając się Mastalerka, prezydent wskazał, że ich współpraca trwa od lat. Akcentował odpowiedzialność, odwagę polityczną i przenikliwość nowego szefa swojego gabinetu. – Masz, rzeczywiście, śmiało mogę powiedzieć, niezwykły talent. Ogromnie się cieszę, że z całym tym doświadczeniem, dużym doświadczeniem politycznym, biznesowym i życiowym, przychodzisz do kancelarii, zostawiając pracę,, która przynosiła znacznie lepsze dochody, że po raz kolejny pokazujesz, jak bardzo ważna dla ciebie jest praca dla Rzeczpospolitej, odpowiedzialność – powiedział.

Należysz do czołówki osobowościowej młodego pokolenia polskich polityków. Cieszę się ogromnie, że wracasz do czynnej działalności politycznej. Cieszę się, że będziemy pracowali razem. Cieszę się, że będziesz wspierał mnie w mojej działalności dla Rzeczpospolitej, że będziesz ją współtworzył – nie mógł się nachwalić prezydent.

Autor zwycięskich kampanii PiS-u: Kaczyński na emeryturę

Źródło:PAP

Najnowsze