Strona głównaOpinieAutor zwycięskich kampanii PiS-u: Kaczyński na emeryturę

Autor zwycięskich kampanii PiS-u: Kaczyński na emeryturę

-

- Reklama -

Prawo i Sprawiedliwość „koncertowo zawaliło kampanię”, a Jarosław Kaczyński powinien odejść na polityczną emeryturę – uważa Marcin Mastalerek, autor zwycięskich kampanii prezydenta Andrzeja Dudy i PiS-u w 2015 roku. Zdradził też, że niebawem obejmie funkcję ministra w pałacu prezydenckim.

Trwają polityczne podsumowania i rozliczenia po wyborach parlamentarnych. Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Sejmu zwyciężyło, ale z wynikiem znacznie gorszym od oczekiwanego. Wprowadzając 194 posłów najprawdopodobniej nie będzie w stanie utworzyć rządu. Wynik w wyborach do Senatu to już prawdziwa klęska – PiS ma 34 senatorów, przy 66 tzw. totalnej opozycji.

- Reklama -

Wynik PiS-u w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim na antenie Radia ZET skomentował współtwórca sukcesów Dudy i PiS w 2015 roku Marcin Mastalerek.

W „krótkiej piłce”, czyli serii pytań, w których oczekiwana jest bardzo krótka i jasna odpowiedź, Mastalerek powiedział, że Kaczyński powinien odejść na polityczną emeryturę. Jest też zdania, że PiS „koncertowo zawalił kampanię”.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Wbrew twierdzeniom lewicowych mediów, Mastalerek nie uważa natomiast, by prezydent Duda robił pod górkę Donaldowi Tuskowi w formowaniu nowego rządu. – Pan prezydent nie ma problemów z Donaldem Tuskiem. Żeby Polska dobrze funkcjonowała – musi być współpraca – podkreśla. Jednocześnie uważa, że lepszym premierem od Tuska byłby Władysław Kosiniak-Kamysz.

Potwierdził doniesienia, że zostanie prezydenckim ministrem. Wakat pojawi się niebawem, bo obecny minister w pałacu, Paweł Szrot zostanie posłem. – Wczoraj prezydent poinformował najbliższych współpracowników, że ja zostaję ministrem. W następnym tygodniu powołanie. Ale kim będę – będzie komunikował pan prezydent – powiedział.

Mastalerek zdradził też, czego dotyczyło środowe spotkanie prezydenta Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim. Jak zapewnia, nie chodzi o wyniki wyborów.

To było normalne spotkanie, umówione dużo wcześniej przed wyborami. Dotyczyło priorytetów polskiej prezydencji. Rozmawiano o tym, bo jest to dopinane organizacyjnie i formalnie, o tym, co prezydent Duda powiedział prezydentowi Bidenowi, że priorytetem polskiej prezydencji będzie USA, chcemy zacieśniać relacje z Ameryką – opisuje Gość Radia ZET. Podkreślił, że brał udział w tej rozmowie i w ogóle nie było mowy o tworzeniu rządu.

Jednocześnie poinformował, że w przyszłym tygodniu prezydent spotka się oddzielnie z przedstawicielami wszystkich komitetów i będzie rozmawiał o tworzeniu rządu. Zacznie od spotkania z delegacją PiS-u, a zakończy na Konfederacji – zgodnie z wynikami wyborów.

Andrzej Duda już wie, kto będzie tworzył rząd? „To jest naturalny mechanizm”

spot_img

Najnowsze