Strona głównaWiadomościZmordowano szefową rady nadzorczej synagogi w Detroit

Zmordowano szefową rady nadzorczej synagogi w Detroit

-

- Reklama -

Amerykańska policja podkreśla, że ​​motyw morderstwa Samanthy Woll nie jest znany i zwróciła się o pomoc w śledztwie do FBI. Federacja Żydowska twierdzi, że obecnie nie ma żadnych zagrożeń w USA.

Samantha Woll była przewodniczącą rady nadzorczej Isaac Agree Downtown Synagogue w Detroit. To tzw. „postępowa synagoga” w mieście na północy Stanów Zjednoczonych (stan Michigan). Jej ciało znaleziono w sobotę przed domem. Została zadźgana nożem.

Policja ostrzegła przed spekulacjami na temat motywu morderstwa. Samantha Woll miała lat 40 i była związana z miejscowymi politykami Partii Demokratycznej. Wezwani na miejsce funkcjonariusze policji stwierdzili, że „leżała na ziemi nieprzytomna”, ale szybko doszło do zgonu.

Ślady krwi zaprowadziły ich do domu ofiary, gdzie najprawdopodobniej doszło do przestępstwa – podała miejska policja. Oględziny zwłok ujawniły liczne rany od noża, a dochodzenie powierzono brygadzie kryminalnej.

James White, szef lokalnej policji, apelował do wszystkich, aby „byli cierpliwi” pomimo „wielu pytań bez odpowiedzi” i nie „wyciągali pochopnych wniosków” do czasu zakończenia śledztwa. Pierwsze spekulacje dotyczyłytu kontekstu wojny Izraela z Hamasem i napięć na Bliskim Wschodzie, które są przenoszone do krajów trzecich, w których żyją zarówno Żydzi, jak i Arabowie.

Podano, że lokalny wydział Federalnego Biura Śledczego (FBI) „będzie pomagał policji w Detroit”. Synagoga, której przewodniczyła Woll, oświadczyła na swojej stronie na Facebooku, że jest „zszokowana i zasmucona wiadomością o tej nagłej śmierci”.

Woll stała na czele synagogi od 2022 r., a wcześniej pracowała dla kongresmenki Demokratów Elissy Slotkin i pracowała przy kampanii wyborczej prokurator ze stanu Michigan Dany Nessel. Burmistrz Detroit Mike Duggan powiedział, że jest „zdruzgotany” śmiercią Woll, tym bardziej, że ta działała w lokalnej organizacji mającej na celu łączenie młodych Żydów i młodych muzułmanów.

Źródło:Times of Israel

Najnowsze