Strona głównaWiadomościIzraelski czołg zniszczył egipski posterunek wojskowy. Przypadkiem

Izraelski czołg zniszczył egipski posterunek wojskowy. Przypadkiem

-

- Reklama -

Izraelski czołg przypadkowo trafił w egipski posterunek wojskowy w pobliżu granic obu państw ze Strefą Gazy – przyznała w niedzielę izraelska armia (IDF), przepraszając za incydent. Wojsko Egiptu poinformowało o „lekkich obrażeniach” wśród egipskich strażników granicznych.

„Trwa dochodzenie w sprawie incydentu, a szczegóły są weryfikowane. Siły Obronne Izraela (IDF) wyrażają smutek z powodu tego incydentu” – napisano w oświadczeniu IDF.

Według IDF czołg przypadkowo ostrzelał egipski posterunek wojskowy niedaleko Kerem Szalom, w okolicy miejsca, w którym stykają się granice Egiptu, Izraela i palestyńskiej Strefy Gazy – przekazał portal Times of Israel.

Służby prasowe armii Egiptu poinformowały, że w wyniku przypadkowego trafienia „lekkie obrażenia” odnieśli egipscy strażnicy graniczni. Nie podały liczby rannych.

„Podczas trwających w niedzielę walk w Strefie Gazy egipska wieża kontrolna została trafiona odłamkami pocisku, omyłkowo wystrzelonego przez izraelski czołg, powodując lekkie obrażenia członków sił ochrony granicy – poinformował rzecznik egipskiej armii – Strona izraelska natychmiast przeprosiła po tym niezamierzonym incydencie, dochodzenie jest w toku”.

Reuters informował wcześniej, powołując się na świadków, że w pobliżu nieodległego przejścia granicznego między Egiptem a Strefą Gazy w Rafah słychać było w niedzielę odgłos wybuchu, a następnie karetki pogotowia jadące po egipskiej stronie granicy. Według źródeł do szpitala zabrano siedem rannych osób – podała agencja.

Źródło:nczas.info/PAP

Najnowsze