Strona głównaWiadomościŚwiatRosjanie nie ukrywają, że przymusowo deportują Ukraińców, w tym dzieci. Katar pomaga...

Rosjanie nie ukrywają, że przymusowo deportują Ukraińców, w tym dzieci. Katar pomaga Ukrainie odzyskać najmłodszych

-

- Reklama -

Rosyjska rzeczniczka praw dziecka Maria Lwowa-Biełowa przyznała, że Rosja od początku inwazji deportowała miliony Ukraińców, w tym 700 tys. dzieci – pisze w najnowszej analizie amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW).

Lwowa-Biełowa stwierdziła, że Rosja „przyjęła” ok. 4,8 mln Ukraińców, w tym 700 tys. dzieci, od lutego 2022 roku. W okresie między kwietniem i październikiem ubiegłego roku 380 dzieci ukraińskich zostało przekazanych pod opiekę zastępczą w Rosji – dodała.

- Reklama -

ISW przypomina, że „Washington Post” poinformował o powrocie do kraju z Rosji czworga ukraińskich dzieci przy pośrednictwie Kataru. Źródło przekazało gazecie, że więcej ukraińskich dzieci może wrócić do domów w ramach negocjacji, w których Katar pełni funkcję mediatora. Proces jest jednak utrudniony, ponieważ Moskwa udostępniła listę jedynie setek nazwisk ukraińskich dzieci przebywających w tym kraju, podczas gdy Ukraina zidentyfikowała tysiące deportowanych dzieci.

Eksperci ISW podkreślają, że zgodnie z międzynarodowym prawem humanitarnym przymusowe przemieszczenie cywilów na terytorium państwa okupującego to deportacja. ISW ocenia, że rosyjskie władze prowadzą szeroko zakrojoną kampanię deportacji Ukraińców do Rosji.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania Lwowej-Biełowej oraz Władimira Putina w związku z deportacjami dzieci z Ukrainy.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze