Strona głównaWiadomościPolskaSejm według kobiet i mężczyzn. Te ugrupowania przekroczyłyby próg wyborczy

Sejm według kobiet i mężczyzn. Te ugrupowania przekroczyłyby próg wyborczy [SONDAŻ]

-

- Reklama -

W sondażu Ipsos (CATI) dla OKO.press i TOK FM sprawdzono, jak wygląda poparcie dla partii politycznych z podziałem na płcie. Gdyby głosowali sami mężczyźni w Sejmie znalazłyby się cztery ugrupowania, a gdyby same kobiety próg wyborczy przekroczyłyby zaledwie trzy formacje.

Poparcie wśród kobiet

Największym poparciem wśród kobiet cieszy się Koalicja Obywatelska. Na ugrupowanie Donalda Tuska chce głosować 34 procent badanych.

- Reklama -

30 procent respondentek wskazało natomiast na Prawo i Sprawiedliwość. Na podium znalazłaby się jeszcze Lewica, dla której poparcie deklaruje 15 procent ankietowanych.

Do Sejmu nie wyszłyby natomiast Trzecia Droga z poparciem 7 procent (próg wyborczy dla koalicji wynosi 8 procent), Konfederacja, na którą zagłosowałoby 3 procent kobiet oraz Bezpartyjni Samorządowcy z poparciem rzędu procenta.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Poparcie wśród mężczyzn

Wśród mężczyzn najwięcej osób, aż 42 procent, wskazało na Prawo i Sprawiedliwość. Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 24 procent respondentów.

Próg wyborczy przekroczyłyby jeszcze dwa ugrupowania. Na podium znalazłaby się Konfederacja z poparciem rzędu 12 procent, a za nią Trzecia Droga, na którą chce głosować 9 procent mężczyzn.

Do Sejmu nie weszłaby Lewica, którą popiera 4 procent mężczyzn oraz Bezpartyjni Samorządowcy, których wskazało 2 procent ankietowanych.

Sondaż Ipsos dla OKO.press i TOK FM metodą CATI (telefonicznie) 22-25 września 2023 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie dorosłych Polek i Polaków, N=1000.

spot_img

Najnowsze