Strona głównaWiadomościPolskaNadmiarowe zgony i zmarnowane pieniądze. Konfederacja zapowiada rozliczenia polityków

Nadmiarowe zgony i zmarnowane pieniądze. Konfederacja zapowiada rozliczenia polityków [VIDEO]

-

- Reklama -

Przedstawiciele Konfederacji na konferencji prasowej podkreślili nieodłączną potrzebę rozliczenia rządzących za ich działania podczas pandemii COVID-19. Wyrazili przekonanie, że działania rządu były chaotyczne, nieprzemyślane i oparte na emocjach, co przyczyniło się do ponad 200 000 nadmiarowych zgonów w Polsce.

Marek Szewczyk przypomniał, że Konfederacja już w trakcie pandemii wyrażała swoje zastrzeżenia co do działań rządu, zaznaczając, że były one nieprzemyślane i pozbawione logicznych podstaw. Dalej mówił, że opozycja, w tym Platforma, PSL i Lewica, poparły ustawy, które umożliwiły rządowi podejmowanie działań bez należytej kontroli, co doprowadziło do znacznego rozrzutu środków publicznych, w tym 9 miliardów złotych na tzw. dodatki covidowe, bez skutecznej kontroli ze strony odpowiednich instytucji.

Szewczyk zaznaczył, że raport Najwyższej Izby Kontroli jest druzgocący i ukazuje skandaliczne zarządzanie przez rządzących kryzysem. Wskazał na konieczność podejścia opartego na logice i rozumie, zamiast emocjonalnych reakcji. Dodał również, że rządzący nie słuchali apeli o rozważniejsze działania, co skutkowało olbrzymią inflacją i tragedią ponad 200 000 nadmiarowych zgonów.

Grzegorz Płaczek, lider listy Konfederacji w Katowicach, przypomniał, że Konfederacja zawsze sprzeciwiała się wprowadzaniu lockdownów i ustaw segregacji sanitarnej. Również blokowała starania o bezkarność urzędników i wyrażała sprzeciw wobec działań rządu, które pozostawiały pole do łamania praw jednostek.

Płaczek podkreślił także, że wiele działań rządu, takich jak tworzenie szpitali tymczasowych, nie miało logicznego uzasadnienia i prowadziło do marnotrawienia środków publicznych.

Marek Szewczyk zakończył konferencję prasową oświadczeniem, że Konfederacja zamierza w przyszłej kadencji Sejmu postawić przed Trybunałem Stanu Mateusza Morawieckiego oraz Jacka Sasina, odpowiedzialnych za nieudolne rządy Prawa i Sprawiedliwości, w dążeniu do rzetelnego rozliczenia i zapewnienia suwerenności Polski.

Grzegorz Płaczek zwrócił uwagę, że 15 października Polacy będą mieli okazję oddać swój głos, a Konfederacja zobowiązuje się działać rozumnie, zgodnie z logiką, i z dbałością o dobro kraju, nie ulegając emocjonalnym trendom.

Najnowsze