Strona głównaWiadomościPolskaNIEWIARYGODNE! Tak TVP przedstawia numery list wyborczych

NIEWIARYGODNE! Tak TVP przedstawia numery list wyborczych

-

- Reklama -

W piątek Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery ogólnopolskich komitetów startujących w wyborach parlamentarnych. W wymowny sposób numery te przedstawiły „Wiadomości” TVP.

W siedzibie PKW rozlosowano numery list wyborczych, które wystawią swoich kandydatów do Sejmu we wszystkich 41 okręgach.

Numer 1 wylosowano dla Bezpartyjnych Samorządowców. Numer 2 przypadł Trzeciej Drodze. 3 wylosowano dla Lewicy. Kolejna lista, nr 4, to Prawo i Sprawiedliwość. Numer 5 to lista Konfederacji Wolność i Niepodległość. Ostatnia, 6 lista, należy do Koalicji Obywatelskiej.

W dalszej kolejności rozlosowano także numery list dla pozostałych komitetów wyborczych, które zarejestrowały swoje listy do Sejmu w więcej niż jednym okręgu wyborczym. I tak: nr 7 przypadł listom komitetu Polska Jest Jedna, 8 – Polska Liberalna – Strajk Przedsiębiorców, 9 – Ruch Dobrobytu i Pokoju, a 10 – Normalny Kraj.

Informację o numerach list komitetów ogólnopolskich przedstawiły „Wiadomości” TVP. Konia z rzędem temu, kto wpadnie jednak według jakiego klucza poukładano tam poszczególne komitety.

W „Wiadomościach” pojawiła się grafika przedstawiająca „numery list ogólnopolskich komitetów”. I tak u góry ekranu widzowie TVP mogli zobaczyć KW Prawo i Sprawiedliwość z numerem 4. Poniżej znalazł się KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni z numerem 6. Dalej KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – PSL z numerem 2. Tuż pod nim KW Bezpartyjni Samorządowcy z numerem 1. Dalej KW Nowa Lewica z numerem 3, a na końcu KW Konfederacja Wolność i Niepodległość z numerem 5.

„Liczenie od 1 do 6 w wydaniu TVPiS” – skwitował poseł Konfederacji Konrad Berkowicz, załączając zrzut ekranu.

Źródło:prawo.pl/TVP1/X

Najnowsze