Strona głównaWiadomościPolska22-latek zatrzymany na krakowskim lotnisku. To obcokrajowiec

22-latek zatrzymany na krakowskim lotnisku. To obcokrajowiec

-

- Reklama -

Na lotnisku w Krakowie policja zatrzymała 22-letniego mężczyznę, po tym jak zdewastował on kaplicę. Obcokrajowcowi grozi do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek 12 września na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie-Balicach. Obcokrajowiec przewrócił krzyż w tamtejszej kaplicy i szarpał za tabernakulum. Pracownik Służby Ochrony Lotniska powiadomił policję o ujęciu mężczyzny.

Z ustaleń małopolskiej policji wynika, że 22-latek miał wtargnąć do kaplicy, przewrócić krzyż, rozsypać znajdujące się tam kwiaty i ściągnąć obrus z ołtarza. Następnie obcokrajowiec miał szarpać za tabernakulum, by później podjąć próbę opuszczenia lotniska.

Mężczyzna został jednak zatrzymany przez pracownika SOL, który pilnował go do czasu przybycia na miejsce policji. Na stronie Małopolskiej Policji udostępniono nagranie z doprowadzenia 22-latka do komisariatu. Mężczyzna spędził noc w pomieszczeniu dla zatrzymanych.

W środę mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Jest oskarżony o „obrazę uczuć religijnych poprzez znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych” oraz o „usiłowanie zniszczenia mienia”.

22-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Jak mówił policjantom, jego zachowanie było spowodowane stanem upojenia alkoholowego.

Według art. 196 Kodeksu karnego za obrazę uczuć religijnych grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Natomiast usiłowanie zniszczenia mienia zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub aresztu. Według policji mężczyźnie grozi „do 5 lat pozbawienia wolności”.

Najnowsze