Strona głównaWiadomościŚwiatZatkana służba zdrowia. Rekordowa liczba oczekujących na rutynowe leczenie

Zatkana służba zdrowia. Rekordowa liczba oczekujących na rutynowe leczenie

-

- Reklama -

Anglia. Liczba osób oczekujących na rozpoczęcie rutynowego leczenia szpitalnego urosła do rekordowego poziomu.

Szacuje się, że na koniec lipca br. aż 7,68 miliona osób czekało na rozpoczęcie leczenia. Na koniec czerwca liczba ta wynosiła 7,57 miliona osób. Dane podała brytyjska służba zdrowia (NHS).

To najgorsze dane od momentu stworzenia elektronicznego systemu, w którym pacjentów zapisuje się w kolejce, dzięki czemu w każdej chwili można zobaczyć kto, ile czasu czeka i na jakie schorzenie cierpi. Dane zbierane są od 2007 roku.

Spośród wszystkich oczekujących, 7 289 osób czeka na leczenie już ponad 18 miesięcy. A blisko 400 tys. osób ponad rok. Najwięcej z oczekujących pacjentów ma zdiagnozowanego raka.

Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak w styczniu obiecywał, że jego priorytetem jest poprawa wydajności służby zdrowia. „Listy oczekujących skurczą się, a ludzie szybciej otrzymają opiekę, której potrzebują” – zapowiadał.

Na razie niewiele z tych zapowiedzi wynika. Porównując miesiąc do miesiąca okazuje się, że trend jest rosnący. Czekających na rutynowe leczenie cały czas przybywa. Końca problemów najwyraźniej nie widać…

Źródło:metro.co.uk

Najnowsze