Strona głównaOpinieBosak bardzo ostro o działaniach Tuska. "Ta umowa jest nieważna"

Bosak bardzo ostro o działaniach Tuska. „Ta umowa jest nieważna” [VIDEO]

-

- Reklama -

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak ostro zaatakował ostatnie działania premiera Donalda Tuska. W rozmowie z dziennikarką Radia Zet stwierdził, że umowa polsko-ukraińska, którą premier w imieniu rządu podpisał z prezydentem Zełenskim, jest nieważna.

Polityk Konfederacji mówi wprost: – Premier wprost złamał konstytucję. Umowa z prezydentem Zełenskim jest zawarta w sposób nieważny. 

– To wynika z konstytucji – dodał Bosak – Umowa powinna być przedstawiona w parlamencie, powinna być ustawa i normalny proces ratyfikacji z udziałem prezydenta – tłumaczy polityk Konfederacji.

– A była ustalana w sposób tajny. Nawet tego dnia, kiedy została ogłoszona, odbyła się RBN i polska klasa polityczna nie została poinformowana. Premier wprost złamał polską konstytucję – mówi wicemarszałek Bosak.

Polityk precyzuje, że chodzi o art. 89 konstytucji. – Ratyfikacja przez RP umowy międzynarodowej i jej wypowiedzenie wymaga zgody wyrażonej w ustawie, jeśli umowa dotyczy: pokoju, sojuszy, układów politycznych lub wojskowych.

Najnowsze