Strona głównaOpiniePorozumienie polsko-ukraińskie. Warzecha w szoku po lekturze. "Złamanie konstytucji"

Porozumienie polsko-ukraińskie. Warzecha w szoku po lekturze. „Złamanie konstytucji”

-

- Reklama -

Publicysta Łukasz Warzecha jest w szoku po lekturze porozumienia polsko-ukraińskiego. Dziennikarz twierdzi, że za podpisanie umowy Donaldowi Tuskowi może nawet grozić Trybunał Stanu.

Polska i Ukraina zadecydowały o zacieśnieniu współpracy dwustronnej w dziedzinie bezpieczeństwa. Premier Donald Tusk i Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisali Porozumienie w tym zakresie – czytamy na stronie rządu.

Znany prawicowy publicysta Łukasz Warzecha przebrnął przez zapisy rzeczonego porozumienia i jest w szoku. Jego zdaniem na umowie zyskuje jedynie Ukraina.

„Lektura porozumienia polsko-ukraińskiego robi porażające wrażenie. To dokument o bardzo szerokim zakresie, w którym w każdej sprawie jest tylko jeden beneficjent: Ukraina” – twierdzi Warzecha.

„Umowa międzynarodowa dotycząca sojuszu wojskowego powinna być ratyfikowana w formie ustawy, a więc po debacie w Sejmie. Rząd postanowił to ominąć, zamiast umowy podpisując właśnie „zwykłe” porozumienie. To ewidentny unik. Być może w teorii pozwalałoby to nawet postawić Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu – za złamanie konstytucji” – stwierdza publicysta.

SZOKUJĄCE ustalenia. W Polsce powstanie ukraiński legion

Najnowsze