Strona głównaWiadomościPolskaPILNE! "Zakazane" targi. Kolejny atak na patriotyczną imprezę

PILNE! „Zakazane” targi. Kolejny atak na patriotyczną imprezę

-

- Reklama -

Od kilku miesięcy w kraju odbywają się cykliczne imprezy pod nazwą „Targi Książki Patriotycznej”. Organizatorem przedsięwzięcia jest pisarz i dziennikarz, publikujący m.in. na łamach „Najwyższego CZASu!” Leszek Szymowski. Na targach można kupić książki wydawane przez prawicowe wydawnictwa, jest również możliwość spotkania autorów książek. Kolejna planowana edycja targów wywołała zmasowany atak na organizatorów imprezy.

Dwa tygodnie temu targi miały odbyć się w Toruniu. Prezydent miasta na kilka dni przed imprezą niespodziewanie doprowadził do odwołania imprezy. Przyczyną miała być „awaria techniczna” w budynku, gdzie targi miały się odbyć. Budynek należy do miejskiego samorządu. W ratuszu nie podzielnie rządzi lewicowa koalicja.

Tym razem wściekłość lewicowego establishmentu wywołała planowana obecność na targach w Kielcach (22.06) doktora Leszka Sykulskiego. W reżimowych programie informacyjnym Telewizji Polskiej „19.30” ukazał się materiał, którego autor wprost atakował świętokrzyskie władze samorządowe i organizatorów targów.

Leszek Sykulski jest jednym z autorów wymienianych jako uczestnik Targów Książki Patriotycznej, które w sobotę odbędą się w Wojewódzkim Domu Kultury. Politolog wzywał m.in. do tworzenia „list hańby” dla Polaków popierających Ukrainę. Promował także tezę „to nie nasza wojna – czytamy w informacji zamieszczone w serwisie informacyjnym kielce.tvp.pl.

– Wśród osób promowanych przy okazji tej imprezy mamy zarówno osoby głoszące poglądy, delikatnie mówiąc, wstydliwe. Treści mające nas skłócić z Ukraińcami. No i wisienka na torcie, przekaz jednoznacznie zbieżny z narracjami propagandowymi Kremla. To ociera się o wspieranie wojny napastniczej – wypowiedział się w materiale Witold Sokała, ekspert ds. bezpieczeństwa, UJK, „Dziennik Gazeta Prawna”.

W związku z atakami na imprezę specjalne oświadczenie wydało kierownictwa Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, w siedzibie której ma odbyć się impreza. Oto jej treść.

W związku z negatywnymi informacjami pojawiającymi się w przestrzeni publicznej dotyczącymi wydarzenia, które odbędzie się 22 czerwca 2024 r. pod nazwą „Targi Książki Patriotycznej”, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach informuje, że umowa z dnia 24 maja 2024 r. zawarta przez byłego Dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury, dotyczy jedynie wynajęcia sali podmiotowi prywatnemu.

Z treści przedmiotu umowy nie wynikają tematy, które będą poruszane w czasie w/w wydarzenia ani skład osobowy jego uczestników.

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach w związku z tym wskazuje, że nie jest organizatorem przedmiotowego wydarzenia i nie ponosi odpowiedzialności za treści, które będą prezentowane w trakcie „Targów Książki Patriotycznej”, ani się z nimi nie utożsamia.

Przy okazji polecamy uwadze Sznownych Czytelniuków naszą internetową księgarnię, gdzie oferujemy praktycznie same „zakazane” pozycje, o których nie wolno mówić głośno w głównym nurcie: www.sklep-niezalezna.pl

Autorzy NCZ! na Targach Książki Patriotycznej w Kielcach!

Najnowsze