Strona głównaWiadomościPolitykaZaskakujące nazwiska w sondażu prezydenckim. "Polacy marzą o kimś nowym"

Zaskakujące nazwiska w sondażu prezydenckim. „Polacy marzą o kimś nowym”

-

- Reklama -

„Dziennikarkę Polsatu i szefa BBN wyborcy widzą obok Morawieckiego na czele kandydatów na prezydenta po stronie prawicy. Po drugiej stronie prowadzi Trzaskowski, ale i Hołownia ma szanse” – napisano w środowym wydaniu „Rzeczpospolitej”. Gazeta zaprezentowała sondaż prezydencki.

30,4 proc. respondentów w sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej” uważa, że Rafał Trzaskowski powinien być kandydatem całej „koalicji 15 października” w wyborach prezydenckich. Stawiają na niego wyborcy KO (85 proc.), Trzeciej Drogi (44 proc.), Lewicy (66 proc.).

„Czy jednak Trzaskowski może czuć się niezagrożony?” – pada pytanie w „Rzeczpospolitej”. Dziennik wskazuje, jako konkurenta z obozu rządzącego, Szymona Hołownię, którego poparcie też jest duże – 17,4 proc.

Po prawej stronie sceny politycznej, jako głównego kandydata w najbliższych wyborach prezydenckich, w oparciu o wyniki sondażu IBRiS, „Rzeczpospolita” wskazuje Mateusza Morawieckiego. Otrzymał on poparcie 17 proc. respondentów. Na drugim miejscu jest Jacek Siewiera (10,4 proc.), szef BBN. Wysoką pozycję w sondażu (10,1 proc.) osiągnęła dziennikarka Polsatu Dorota Gawryluk, choć nie potwierdziła, że chciałby kandydować.– Polacy marzą o kimś nowym, szczególnie po stronie prawicy – powiedział „Rzeczpospolitej” prof. Dudek. – Czarny koń wyborów prezydenckich może namieszać – dodał.

Badanie przeprowadził IBRiS 7-8.06.2024 r. na ogólnopolskiej próbie 1071 respondentów.

Źródło:PAP

Najnowsze