Strona głównaWiadomościŚwiatZnany aktor o żydowskich korzeniach chce zdobyć polskie obywatelstwo. Zamierza poprawić nasze...

Znany aktor o żydowskich korzeniach chce zdobyć polskie obywatelstwo. Zamierza poprawić nasze stosunki z Izraelem

-

- Reklama -

Amerykański aktor o żydowskich korzeniach, Jesse Eisenberg, złożył wniosek o przyznanie polskiego obywatelstwo. Aktor, który od dawna jest zakochany w Polsce, chce poprawić nasze stosunki z Żydami.

Aktor, który wywodzi się z rodziny polskich Żydów i ma rodzinę w Krasnymstawie, nakręcił niedawno film, którego akcja rozgrywa się w Polsce.

„A Real Pain” spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem wśród krytyków (91% pozytywnych recenzji i średnia ocena 8,00 w dziesięciostopniowej skali).

Również rodzina żony Eisenberga, Anny Strout, ma korzenie polsko-żydowskie i pochodzi z Łodzi.

Aktor od lat bardzo często bywa w Polsce i interesuje się sytuacją nad Wisłą. Eisenberg zawsze bardzo ciepło wypowiada się o Polsce, Polakach i polskiej historii.

Teraz aktor chce spróbować zdobyć polskie obywatelstwo. Zależy mu na tym, by przyczynić się do naprawy stosunków polsko-izraelskich.

– W wieku dwudziestu kilku lat obsesyjnie interesowałem się Polską, ponieważ chciałem mieć więź z czymś większym ode mnie samego. Mieszkając w Ameryce, czułem się trochę odizolowany – mówi aktor.

Eisenberg bardzo poważnie traktuje tę sprawę i naprawdę złożył dokumenty o polskie obywatelstwo. – Ponoć wszystkie papiery już przeszły i czekam na finalny podpis – zapewnia.

– Moja rodzina pochodzi z południowego wschodu, z Krasnegostawu, rodzina mojej żony [Anny Strout] pochodzi z Łodzi. Chcieliśmy czuć większą więź z Polską. Chciałbym tu częściej pracować – dodaje.

Eisenberg chciałby, aby stosunki Polaków i Żydów były lepsze. – Dorastając, słyszałem historie o stosunkach Polaków z moją żydowską rodziną i wszystkie były wspaniałe: byliśmy najlepszymi przyjaciółmi Polaków. […] Kiedy pracowałem tu, poznałem ludzi, którzy mają powiązania z rządem. Więc powiedziałem im, że bardzo chciałbym wykreować lepszą relację pomiędzy Żydami oraz Polakami. Dla mnie to bardzo smutne, że te relacje nie są najlepsze. Powiedziałem im, że bardzo chciałbym to zrobić – powiedział z kolei w rozmowie z „Głosem Wielkopolski”.

Aktor uważa, że amerykańscy Żydzi opowiadają przekłamaną historię. – Czuję silny związek z tym krajem. Uważam, że historia Żydów i Polaków jest spleciona. Myślę, że obecnie jest źle przedstawiana przez amerykańskich Żydów – powiedział.

Najnowsze