Strona głównaWiadomościŚwiatFrancuscy żołnierze na Ukrainie. Ukraiński generał potwierdza. "Będą prowadzili szkolenia"

Francuscy żołnierze na Ukrainie. Ukraiński generał potwierdza. „Będą prowadzili szkolenia”

-

- Reklama -

Francuscy żołnierze będą prowadzili szkolenia wojskowe na terytorium Ukrainy; dokumenty w tej sprawie zostały już podpisane – oświadczył w poniedziałek naczelny dowódca ukraińskiej armii gen. Ołeksandr Syrski.

Po wideorozmowie z ministrem obrony Francji Sebastienem Lecornu ukraiński generał podkreślił, że z zadowoleniem przyjął inicjatywę Paryża dotyczącą wysłania instruktorów wojskowych do jego kraju.

„Podpisałem już dokumenty, które pozwolą pierwszym francuskim instruktorom odwiedzić nasze ośrodki szkoleniowe i zapoznać się z ich infrastrukturą i personelem” – poinformował Syrski w sieciach społecznościowych.

„Wierzę, że determinacja Francji zachęci innych partnerów do przyłączenia się do tego ambitnego projektu. Podziękowałem panu ministrowi za przyjazne wsparcie narodu francuskiego oraz pomoc wojskową i gospodarczą dla Ukrainy w celu odparcia rosyjskiej agresji wojskowej” – napisał naczelny dowódca ukraińskiej armii.

Pod koniec lutego prezydent Francji Emmanuel Macron zadeklarował, że pokonanie Rosji jest niezbędne dla zagwarantowania bezpieczeństwa w Europie. Dodał, że w przyszłości nie należy wykluczać wysłania zachodnich sił lądowych na Ukrainę.

Źródło:PAP

Najnowsze