Strona głównaWiadomościPolskaPolskie myśliwce przechwyciły rosyjski samolot. Wykonywał misję

Polskie myśliwce przechwyciły rosyjski samolot. Wykonywał misję

-

- Reklama -

W poniedziałek myśliwce 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku przechwyciły i dokonały identyfikacji wizualnej samolotu Federacji Rosyjskiej – poinformowało we wtorek Dowództwo Operacyjne na platformie X.

Dowództwo Operacyjne napisało, że „6 maja br. para dyżurna MiG-29 z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku dokonała przechwycenia oraz identyfikacji wizualnej samolotu Federacji Rosyjskiej”.

Przekazano, że myśliwce przechwyciły rosyjski samolot Ił-20, który wystartował z lotniska w Obwodzie Królewieckim i kontynuował lot w przestrzeni międzynarodowej nad Morzem Bałtyckim wykonując misję rozpoznawczą, bez naruszenia polskich wód terytorialnych.

Jak dodano, ten sam samolot został przechwycony również 3 maja br. przez parę dyżurną F-16 z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.

„Ochrona polskiej przestrzeni powietrznej to fundament bezpieczeństwa naszego kraju. Dzięki sprawnemu działaniu personelu naziemnego oraz załóg samolotów możemy być pewni, że jesteśmy chronieni przed zagrożeniami z powietrza” – podkreśliło Dowództwo Operacyjne.

Jak zapewniono, bezpieczeństwo przestrzeni powietrznej to jeden z priorytetów Wojska Polskiego. „Każdego dnia piloci SZ RP czuwają i są w gotowości, aby zapewnić ochronę polskiego nieba” – podsumowano.

Źródło:PAP, X

Najnowsze