Strona głównaWiadomościPolitykaTusk o Konfederacji. Bosak odpowiada

Tusk o Konfederacji. Bosak odpowiada

-

- Reklama -

Respektujemy wolę Polaków, która sprowadza się do tego, że jesteśmy państwem członkowskim – powiedział w rozmowie z PAP wicemarszałek Sejmu i jeden z liderów Konfederacji, Krzysztof Bosak, odnosząc się do słów premiera Donalda Tuska, który stwierdził, że Konfederacja będzie chciała wyprowadzić Polskę z UE.

Premier Donald Tusk w środę podczas posiedzenia Rady Krajowej PO ocenił, że PiS i Konfederacja, w sposób mniej lub bardziej ukryty, tak naprawdę chcą wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. – To brzmi jak zaklęcie, ja wiem, że tak jest. Ja wiem, że będą szukali każdego dowolnego pretekstu, żeby osłabić jedność europejską – podkreślił szef rządu.

Wicemarszałek Sejmu pytany o słowa Donalda Tuska, powiedział, że jest to „wymyślanie sztucznych linii polaryzacji Polaków przed wyborami do Parlamentu Europejskiego”.

PiS jest partią prounijną i dowiódł tego, posuwając integrację europejską dalej niż poprzedni rząd Platformy – stwierdził.

Natomiast my respektujemy wolę Polaków, która sprowadza się do tego, że jesteśmy państwem członkowskim. Chcemy bić się, walczyć w instytucjach unijnych o korzystny kształt regulacji, które tam są kształtowane dla Polski – powiedział Bosak.

Wicemarszałek Sejmu zaznaczył, że według niego jest to dyskusja zastępcza. – Wydaje mi się, że Donald Tusk z braku jakiegokolwiek pozytywnego programu co do wyzwań europejskich, reformy traktatowej, polityki klimatycznej czy sporu o to, że Bruksela handlowo sprzyja Ukrainie, a nie Polsce, po prostu próbuje wygenerować dyskusję zastępczą – dodał.

Pytany, czy są za integracją Unii Europejskiej, Bosak odparł, że są krytyczni wobec procesu integracji unijnej. – Natomiast akceptujemy fakt, że Polska jest w Unii Europejskiej – podkreślił.

Źródło:PAP/nczas.info

Najnowsze