Strona głównaWiadomościPolskaKilkanaście tysięcy dilerskich porcji w przesyłce zamiast ubrań. Ukrainiec trafił do aresztu

Kilkanaście tysięcy dilerskich porcji w przesyłce zamiast ubrań. Ukrainiec trafił do aresztu

-

- Reklama -

Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie z policjantami z komisariatu portu lotniczego znaleźli w jednej z przesyłek prawie kilogram narkotyków. Zatrzymano 26-letniego Ukraińca na stałe mieszkającego w Warszawie.

Rzecznik prasowy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Justyna Pasieczyńska przekazała, że podczas kontroli przesyłek lotniczych, znaleziono w jednej z nich substancje psychotropowe.

– Przesyłka nadana była w USA i zgodnie z deklaracją miała zawierać ubrania. Po otwarciu paczki, w kartonowym pudle z etykietą adresową, był tylko jeden t-shirt oraz litrowy słoik z żywicą – dodała.

Wyniki laboratoryjnej ekspertyzy potwierdziły, że żywica zawiera środki psychotropowe w postaci THC o wysokim stężeniu. Z zatrzymanego narkotyku można byłoby przygotować kilkanaście tysięcy dilerskich porcji.

Przesyłka została przekazana funkcjonariuszom z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie.

Oficer prasowy komendanta policji Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie asp. Dariusz Świderski poinformował, że w wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych ustalony został adresat przesyłek. – W poniedziałek mężczyzna został zatrzymany przez lotniskowych kryminalnych. Był to 26-letni obywatel Ukrainy, który na stałe mieszka w Warszawie – dodał.

W jego mieszkaniu policjanci znaleźli marihuanę i haszysz w ilości pozwalającej na przygotowanie kilku porcji narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania przemytu znacznej ilości środków odurzających na terytorium RP oraz posiadania narkotyków. 26-latkowi grozi kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty przywozu i posiadania środków odurzających. Ponadto wystąpił z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 26-latek decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Źródło:PAP

Najnowsze