Strona głównaWiadomościSportKiedyś był kobietą, ale zmienił płeć. Stanął do walki w ringu z...

Kiedyś był kobietą, ale zmienił płeć. Stanął do walki w ringu z mężczyzną. Wynik mógł być tylko jeden

-

- Reklama -

Bokser Patricio Manuel – niegdyś kobieta, a teraz mężczyzna – był niepokonany w ringu przez jedynie 20 sekund. W 21. sekundzie został znokautowany przez szerzej nieznanego nikomu Joshuę Briana Reyesa.

Reyes trafił Manuela ciosem w podbródek już w 21. sekundzie pojedynku. Zmiennopłciowy bokser znalazł się na deskach. Próbował jeszcze wstać, ale chwiał się na nogach, więc sędzia przerwał pojedynek, ogłaszając techniczny nokaut.

To kolejny dowód na to, że kobiety i mężczyźni nie powinni wspólnie rywalizować szczególnie w sportach walki. Uwarunkowań biologicznych po prostu nie da się oszukać.

Trzeba jednak zaznaczyć, że Patricio Manuel to pierwszy w historii transseksualny bokser, który najpierw był kobietą, ale zmienił płeć i rywalizuje z mężczyznami. Dotychczas podobne sytuacje – nie tylko w boksie – działy się w drugą stronę, tzn. mężczyzna „magicznie” stawał się kobietą i w rywalizacji z kobietami zazwyczaj wygrywał w cuglach.

Patricio Manuel wydaje się nie być zrażony porażką i zapowiada nawet, że chętnie podejmie kolejne sportowe wyzwania. Coś nam się jednak wydaje, że każda kolejna potyczka skończy się podobnie. Nawet, jeśli naprzeciwko miałby stanąć Marcin Najman.

Najnowsze